Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rafał Buszek: Półfinał MŚ na pewno nie będzie łatwy

Rafał Buszek: Półfinał MŚ na pewno nie będzie łatwy

fot. Izabela Kornas

W trudniejszym momencie pojedynku z Rosją Stephane Antiga sięgnął po zmienników, którzy w dwóch setach podmęczyli trochę rywali. - Wiedzieliśmy, że musimy to spotkanie wygrać - powiedział po wygranej przyjmujący, Rafał Buszek.

Po dwóch pierwszych, wygranych dość łatwo setach, które dały awans, polscy siatkarze przystąpili do gry trochę rozprężeni i pozwolili Rosjanom przejąć inicjatywę na boisku. W trzeciej partii na boisku pojawił się Rafał Buszek, który dla swojej drużyny zdobył trzy punkty – dwa blokiem i jeden atakiem. W secie decydującym na boisku przebywał już najmocniejszy skład z Kubiakiem, gdyż Michał Winiarski po drugim secie był już przez sztab szkoleniowy oszczędzany. – Na szczęście udało się i dowieźliśmy to zwycięstwo do końca. Cieszymy się, że udało się wygrać tie-breaka, ponieważ to nie jest, tak naprawdę, taka prosta rzecz – powiedział po pojedynku Buszek.

Choć atmosfera na trybunach nie była tak emocjonująca, jak w starciu z canarinhos, to po raz kolejny kibice wspomogli swoich idoli na boisku. – Był to dla nas bardzo ważny mecz, wygraliśmy i awansowaliśmy do półfinału i myślę, że dlatego doping w tym spotkaniu był lepszy – ocenił przyjmujący. – Jesteśmy zadowoleni, że wygraliśmy grupę i awansowaliśmy dalej – to było dla nas najważniejsze, a półfinał mistrzostw świata na pewno nie będzie łatwy – dodał.

Dłuższa przerwa po drugim secie mogła być już krótkim świętowaniem polskich siatkarzy – to wystarczyło, by zagrać w półfinale. Dla biało-czerwonych była ważna jednak wygrana w całym meczu – od tego zależał awans z pierwszego miejsca. – Wszystko było tak naprawdę jak w każdym meczu, mieliśmy oczywiście chwilę radości, ponieważ wiedzieliśmy, że już awansujemy do półfinału, ale wiedzieliśmy, że musimy to spotkanie wygrać i na tym się skupialiśmy – zdradził Rafał Buszek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved