Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Nie najlepszy początek piątku dla Polek, potem było lepiej

ME U-22: Nie najlepszy początek piątku dla Polek, potem było lepiej

fot. archiwum

Dwie polskie pary startują w Turcji w plażowych mistrzostwach Europy do lat 22. Dotychczas Polkom wiodło się dobrze, ale piątek oba polskie duety Baran/Gruszczyńska oraz Kociołek/Strąg rozpoczęły od porażek. Obie pary swoje kolejne mecze wygrały.

Dość sporą niespodzianką jest porażka Karoliny Baran i Jagody Gruszczyńskiej, które okazały się słabsze od pary z Białorusi. Już w pierwszej partii rywalki w ważnych momentach pokazywały, że potrafią skutecznie postawić pod presją przeciwnika, a Polki z taką sobie nie poradziły i popełniały sporą liczbę błędów. Druga odsłona rozegrana została pod dyktando biało-czerwonych, które wygrały do 11, ale w kolejnych team Baran/Gruszczyńska pozwolił rozpędzić się rywalkom, które nie wypuściły okazji z rąk i zakończyły obie odsłony wygraną, triumfując także w całym spotkaniu.

W drugim starciu Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg nie poradziły sobie z Austriaczkami. Rywalki od początku spisywały się lepiej i tylko momentami pozwalały dojść Polkom do słowa. W drugim secie biało-czerwone miały swoją szansę, ale po długiej grze na przewagi to rywalki triumfowały, w dodatku pewne siebie rozpoczęły kolejną odsłonę i zakończyły mecz w trzech setach.

Baran/Gruszczyńska POL [5] – Babenka/Mileuskaya BLR [21] 1:3
(16:18, 15:11, 12:15, 12:15)Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [6] – Kociołek/Strąg POL [22] 3:0
(15:11, 21:19, 15:7)


Po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska na drugą porażkę już sobie nie pozwoliły. W starciu z Łotyszkami nie straciły nawet seta, ale nie można powiedzieć, że był to łatwy mecz. Biało-czerwone zostały zmuszone do naprawdę dużego wysiłku. Sprawa wyniku szybko rozstrzygnęła się jedynie w drugim secie, kiedy to Polki zdecydowanie przeważały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, począwszy od ataku, a skończywszy na obronie. W pozostałych setach wynik był sprawa otwartą do samego końca, ale to Karolina i Jagoda zachowały więcej zimnej krwi.

Druga polska para, Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg również wygrały swój drugi mecz dnia. Polki zmierzyły się z Turczynkami, i jedynie w pierwszym secie pozwoliły rywalkom na nawiązanie wyrównanej walki.  W kolejnych dwóch setach znakomicie grały już tylko Kociołek i Strąg, rywalki nie istniały praktycznie w żadnym elemencie, popełniały mnóstwo błędów i wysoko przegrały kolejne odsłony.

Baran/Gruszczyńska POL [5] – Pastare/Treija LAT [12] 3:0
(15:11, 15:8, 15:13)

Kociołek/Strąg POL [22] – Sencel-Carman TUR [27] 3:0
(15:12, 15:4, 15:5)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved