Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Kosiak/Rudol oraz Bryl/Kujawiak w II rundzie

ME U-22: Kosiak/Rudol oraz Bryl/Kujawiak w II rundzie

Para Kosiak/Rudol wygrała swój drugi mecz w grupie B podczas mistrzostw Europy do lat 22 rozgrywanych w Turcji. Dzięki temu zwycięstwu Polacy awansowali bezpośrednio do II rundy tego turnieju. W II rundzie zameldowała się już także para Bryl/Kujawiak.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol rywalizowali w piątek z Łotyszami Zile/Bregis. Od początku tego spotkania było widać determinację na twarzach naszych zawodników. W każdej z partii Polacy dominowali nad swoimi rywalami. Kosiak/Rudol popełniali mało błędów. W pierwszym secie szybko osiągnęli znaczącą przewagę, dzięki czemu mogli kontrolować premierową odsłonę meczu do samego końca (15:8). Drugi set to kontynuacja gry z pierwszej partii. Polacy świetnie grali blokiem. Rywale natomiast mieli problemy w zasadzie w każdym elemencie. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 15:8. W trzeciej partii dominacja pary Kosiak/Rudol zarysowała się jeszcze wyraźniej. Każdy element gry polskiego duetu utrzymywał się na najwyższym poziomie. Dowodzi tego fakt, że Łotyszom udało zdobyć się jedynie 5 „oczek” w tym secie. Do końca partii Polacy spokojnie prowadzili grę i w konsekwencji wygrali całe spotkanie 3:0.

W Turcji rywalizuje jeszcze jedna męska para z Polski – Bryl/Kujawiak. Po dwóch zwycięstwach w grupie D ten duet również ma duże szanse na awans do II rundy turnieju.

Kosiak/Rudol POL [2] – Zile/Bregis LAT [15] 3:0
(15:8, 15:8, 15:5)

Michał Bryl i Kacper Kujawiak rywalizowali natomiast dzisiaj z Czechami Kuryl/Samec. Tak jak w przypadku pary Kosiak/Rudol, Bryl/Kujawiak pewnie wygrali to spotkanie. Polacy dominowali w każdym z elementów. Pierwsza partia początkowo była wyrównana. Jednak skuteczne ataki i dobra gra w obronie pary Bryl/Kujawiak pozwoliły im na osiągnięcie kilkupunktowej przewagi. Utrzymała się ona do końca (15:10). Drugi i trzeci set miały podobny przebieg. Polacy narzucali swoje tempo gry i szybko wychodzili na prowadzenie. Duet z Polski grał bardzo konsekwentnie w ataku i bloku. Czesi nie byli natomiast w stanie dotrzymać kroku naszej parze, grali niedokładnie. Wykorzystywali to Polacy i ostatecznie zakończyli obie partie do 8.

Bryl/Kujawiak POL [20] – Kuryl/Samec CZE [29] 3:0
(15:10, 15:8, 15:8)