Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Co z inauguracyjnymi meczami Chemika Police?

Co z inauguracyjnymi meczami Chemika Police?

fot. archiwum

Chemik Police chciał ze względu na nieobecność serbskich zawodniczek przełożyć pierwsze mecze sezonu 2014/2015. Na razie nie wiadomo, czy dojdzie to do skutku. Policzanki mają już także za sobą pierwsze gry kontrolne. W czwartek przegrały z Belgią.

Przypomnijmy, że Chemik Police wystosował prośby do klubów z Rzeszowa i Wrocławia o przełożenie meczu. Na dzień dzisiejszy odpowiedział jedynie Impel Wrocław, który zgodził się na rozegranie spotkania w innym terminie. Przełożeniem spotkania nie jest natomiast zainteresowany Developress Rzeszów, który prośbę mistrzyń Polski odrzucił. Władze klubu wystosowały więc odpowiednia prośbę do dyrektora Orlen Ligi, Jacka Kasprzyka. Odpowiedzi na razie nie ma. – Jeśli mam być szczera, to zaczynamy się trochę niecierpliwić – mówi Joanna Żurowska, prezes mistrzyń Polski. – Złożyliśmy nasz wniosek ponad dwa tygodnie temu. To dość dużo czasu i mamy różne myśli, choćby takie, że odpowiedź będzie negatywna – dodaje. Wszystko na razie więc wskazuje, ze policzanki sezon zainaugurują już 3 października w Rzeszowie.

Mistrzynie Polski mają już za sobą pierwsze sparingi. W Kamieniu Pomorskim pokonały TJ Limos Frydek-Mistek. – To był bardzo dobry partner do gry na obecnym etapie naszych treningów i przygotowań do sezonu. Cały czas jesteśmy w ciężkim, fizycznym treningu. Pracujemy dużo na siłowni, ale także doskonalimy technikę z piłkami oraz ustawienia taktyczne. Drużyna z Czech pokazała naprawdę dobrą siatkówkę. To walcząca drużyna, szczególnie w grze obronnej – powiedział po tym meczu Giusepe Cuccarini. – Rywal, o czym już powiedziałem, był bardzo dobry, zmobilizował dziewczyny do walki i koncentracji. Mieliśmy grać w nieco innym ustawieniu, ale fakt, że Ania (Werblińska – przyp. red.) nie mogła pozostać na boisku, wymusił rotacje w składzie. Mimo to jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny i ze sparingu, a także z przyjęcia i zorganizowania naszego pobytu w Kamieniu Pomorskim – dodał szkoleniowiec. Problemy zdrowotne kapitan zespołu nie okazały się poważne. Zespoły przez kilka dni także razem trenowały. Teraz siatkarki Chemika udały się do Belgii, gdzie rozegrają mecze towarzyskie z przygotowującą się do mistrzostw świata reprezentacją tego kraju. W pierwszym meczu Belgia wygrała 3:0 (25:21, 25:11, 25:20).

 źródło: chemik-police.com, gs24.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved