Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rusza silnie obsadzony turniej w Raciborzu

Rusza silnie obsadzony turniej w Raciborzu

fot. Tomasz Tadrała

Tegoroczne zawody o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz mają niezwykle silną obsadę. Dwie drużyny PlusLigi - Cuprum Lubin i Effector Kielce zmierzą się z zagranicznymi zespołami z Austrii i Finlandii. Turniej rozegrany zostanie w czwartek i piątek.

Na pierwszy dzień zaplanowano dwa spotkania – fiński Raision Loimu zmierzy się z tegorocznym beniaminkiem PlusLigi – Cuprum Lubin, natomiast Effector Kielce zagra z austriackim Hypo Tirol Innsbruck. – W tegorocznym turnieju zagrają bardzo zacne drużyny, takie jak Hypo Tirol Innsbruck, Cuprum Mundo Lubin, Effector Kielce oraz Raision Loimu. Tym samym turniej będzie możliwością przeglądu dyspozycji poszczególnych drużyn przed rozpoczynającym się niedługo sezonem – mówi organizator zawodów Jakub Michalak. Obecnie trwają mistrzostwa świata, które zakończą się w niedzielę. Rozgrywki ligowe ruszą niedługo później, bo 4 października. Kluby polskiej ekstraklasy starają się znaleźć jak najwięcej możliwości zgrywania swoich zespołów, a nie jest to łatwe, gdyż w wielu zawodnicy walczą w mundialu. Dla Effectora i Cuprum turniej w Raciborzu jest więc idealnym sprawdzianem przed startem ligi.

Jak zapowiadają organizatorzy, to nie jest ostatnia edycja tego turnieju, a już teraz do przyszłorocznych zmagań zgłaszają się kolejne zagraniczne zespoły. Bardzo możliwe więc, że turniej rozwinie się i to znacznie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że turniej o Puchar Prezydenta Miasta Racibórz budzi takie zainteresowanie w świecie siatkarskim i chcielibyśmy go rozwijać w kolejnych latach. Na kolejną edycję wstępnie zapowiedziały chęć uczestnictwa ekipy z Czeskich Budejovic (mistrz Czech) oraz drużyna z Friedrichshafen – zapewnia Michalak. Warto dodać, że wstęp na mecze jest bezpłatny.

Harmonogram turnieju:
18.09 – czwartek:
16.00 Raision Loimu – Cuprum Lubin
18.00 Effector Kielce – Hypo Tirol Innsbruck
19.09 – piątek:
09.00 Effector Kielce – Cuprum Lubin
11.00 Raision Loimu – Hypo Tirol Innsbruck
16.00 Raision Loimu – Effector Kielce
18.00 Cuprum Lubin – Hypo Tirol Innsbruckźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved