Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Rosyjskie media: Fanatycy z Polski

Rosyjskie media: Fanatycy z Polski

fot. FIVB

- Jeżeli nie słyszeliście o polskich "ultras", to musicie wiedzieć, że w jednym z najważniejszych meczów na przełomie kilku lat rosyjscy siatkarze zmierzą się nie tylko z przeciwnikami, ale  też z kilkunastotysięczną, agresywną publiką - pisze sports.ru.

Rosyjscy siatkarze stoją pod ścianą. Aby awansować do półfinału mistrzostw świata, muszą wygrać z Polakami za trzy punkty. Chociażby dwa sety ugrane przez podopiecznych Stephane’a Antigi dają awans biało-czerwonym. Media w Rosji obawiają się czwartkowego spotkania, szczególnie zaś kibiców. – Jeżeli z jakiegoś powodu nie słyszeliście o polskich „ultras”, to musicie zdać sobie sprawę, że w jednym z najważniejszych meczów na przełomie kilku lat rosyjscy siatkarze zmierzą się nie tylko z przeciwnikami, ale też z kilkunastotysięczną, agresywną publiką – pisze portal sports.ru. – Polski doping jest bardzo agresywny. Kibice dopingują swoją drużynę z pasją i wściekłością. „Lubią” wszystkich, szczególnie Rosjan, są fanatykami. Potrafią hałasem zniszczyć przeciwników. Robią to najlepiej na całym świecie – dodaje rosyjski portal.

Rosyjski dziennikarz szeroko relacjonuje też mecz otwarcia mistrzostw świata, zachwycając się przy tym hymnem odśpiewanym przez 60 tysięcy polskich kibiców na Stadionie Narodowym. Opisuje też incydent, do jakiego doszło przed ceremonią, kiedy to Polacy wygwizdali reprezentację Rosji. – Polscy kibice aktywnie uczestniczą w grze. Ich główną bronią są głośne gwizdy na rywali – pisze przedstawiciel sports.ru.

– Ci, którzy mają słabe nerwy, lepiej niech nie oglądają meczu – radzi żurnalista, który spodziewa się, że największa porcję gwizdów otrzyma Aleksiej Spiridonow. Kontrowersyjny zawodnik niejednokrotnie prowokował Polaków podczas MŚ, m.in. nazywając Polaków „pszekami” na jednym z portali społecznościowych czy demonstrując kontrowersyjną „cieszynkę” po zdobyciu punktu blokiem (gest strzelania do publiki z karabinu).Początek tego arcyważnego spotkania o godzinie 20:15.

źródło: inf. własna, sports.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved