Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Raphael Vieira de Oliveira: Nie mieliśmy innego wyjścia

Raphael Vieira de Oliveira: Nie mieliśmy innego wyjścia

fot. lancelet.com.br

Reprezentacja Brazylii w środowy wieczór pokonała drużynę Rosji 3:0, zapewniając sobie tym samym grę w półfinale mistrzostw świata. - Nie mieliśmy innego wyjścia, jak wygrać - przyznał po meczu Raphael Vieira de Oliveira, rozgrywający Canarinhos.

Po porażce z Polską sytuacja reprezentacji Brazylii w grupie H była bardzo trudna, musiała wygrać z Rosją, by pozostać w grze o półfinał. Podopieczni Bernardo Rezende nie dość, że wygrali z słabo dysponowanymi Rosjanami, to jeszcze dzięki wynikowi 3:0 zapewnili sobie udział w dalszej walce o medale. – Ten wynik to rezultat naszej pracy, to jest niesamowite móc przeżywać te wszystkie emocje, zwłaszcza że dzisiaj byliśmy przed meczem w bardzo trudnej sytuacji, powiedziałbym, że bez wyjścia – nie krył zadowolenia Raphael Vieira de Oliveira. – Udało nam się jednak wygrać 3:0 z drużyną tak mocną, jak reprezentacja Rosji. Jesteśmy bardzo zadowoleni, teraz musimy trochę odpocząć, trochę lepiej popracować, żeby już w półfinale zagrać dobrze.

Jak podkreślał po meczu rozgrywający Canarinhos, to nie w elementach czysto siatkarskich rozgrywał się mecz ze Sborną, ale raczej w głowach zawodników. – Moim zdaniem podstawową sprawą były nasze chęci. O wyniku nie zadecydowała ani zagrywka, ani przyjęcie czy obrona, tylko to, co chcieliśmy i mogliśmy zrobić. Nie mieliśmy innego wyjścia, jak wygrać. W związku z tym gratulacje dla całej drużyny za to, że udało się osiągnąć bardzo dobry wynik i wyjść z tak trudnej sytuacji – podkreślał Raphael.

Dzień przed spotkaniem z Rosją Brazylijczycy po dramatycznym boju przegrali z reprezentacją Polski, a sam mecz wzbudził ogromne emocje, które sięgnęły zenitu, kiedy na konferencji pomeczowej w ramach protestu nie pojawili się przedstawiciele brazylijskiej drużyny. Całe to zamieszanie na pewno nie sprzyjało koncentrowaniu się na kolejnym meczu i jak przyznał Raphael, nie było łatwo o tym wszystkim zapomnieć. – To także było bardzo trudne. Musieliśmy szybko o tym zapomnieć, żeby móc myśleć tylko o meczu z Rosją i jedyną rzeczą, o której mogliśmy myśleć, była wygrana. Wygraliśmy i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – zakończył swoją wypowiedź rozgrywający Canarinhos.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved