Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Philippe Blain: Ta wygrana zbudowała nam „team spirit”

Philippe Blain: Ta wygrana zbudowała nam „team spirit”

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przygotowuje się do decydującego o awansie spotkania z Rosją. We wtorek podopiecznym Antigi i Blaina udało się pokonać canarinhos. - Wygrana z Rosją to nasz kolejny krok do wykonania - przyznał II trener reprezentacji Polski.

Wygrana biało-czerwonych z Brazylią to maleńki kroczek w stronę strefy medalowej mistrzostw świata. Choć tak naprawdę decydujące będzie starcie z Rosją, polski zespół z pojedynku z Brazylijczykami wyniósł bardzo dużo, zwłaszcza pod względem mentalnym. – Zagraliśmy dobrze zagrywką. Przeciwko takim zespołom, jakim jest Brazylia, trzeba też dobrze przyjmować, ponieważ oni mają bardzo dobry blok. Trzeba znaleźć sposób, by walczyć, by zdobywać każdy punkt. Trzeba być pewnym siebie i wydaje mi się, że Brazylia w meczu z nami trochę tę pewność siebie straciła. Nie było łatwo, a w dodatku ciężko się gra z nimi, gdy ma się tylko jeden punkt przewagi. Najważniejsze jest jednak zwycięstwo, które zbudowało „team spirit” w drużynie – ocenił pojedynek drugi trener reprezentacji Polski Philippe Blain.

Momentami, gdy canarinhos zaczęli sprytniej zagrywać, pojawiły się spore problemy w polskim przyjęciu, co przekładało się na skuteczność ataku. Rozgrywający mieli bowiem utrudnione zadanie i nie mogli uruchomić kombinacyjnych zagrań. – Nie wiem, czemu mamy tyle problemów w przyjęciu czasami, bo nie mamy go najgorszego. Wydaje mi się, że czasem chcemy za szybko i stąd te błędy w tym elemencie. Gdy się natomiast nie ma przyjęcia, zespół nie jest w stanie cały czas grać na wysokiej piłce – przyznał Blain.

Teraz przed Polakami zadanie najważniejsze – wygrana z Rosją. Wynik środowego spotkania Brazylia – Rosja nie przyniósł żadnych korzyści biało-czerwonych, którzy teraz muszą mobilizować się na starcie z ekipą trenera Woronkowa. Jeszcze przed rosyjsko-brazylijskim pojedynkiem asystent Antigi zaznaczał, że trzeba liczyć tylko na siebie. – W tej fazie nie ma łatwych meczów i jeśli chcemy jechać do Katowic, nie możemy patrzeć się na innych, tylko sami musimy pokonać Rosję. Wygrana z Rosjanami to nasz kolejny krok do wykonania i już tylko na tym się skupiamy – powiedział we wtorek Blain.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved