Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Zwycięstwa Polaków na początku zmagań

ME U-22: Zwycięstwa Polaków na początku zmagań

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy do lat 22 w siatkówce plażowej. Rywalizują w nich dwa polskie męskie duety - Maciej Kosiak/Maciej Rudol oraz Michał Bryl/Kacper Kujawiak. Obie polskie pary wygrały swoje mecze.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy występują w grupie D. Mistrzowie świata do lat 21 zmierzyli się z tureckim duetem Yasin Abysal/Mert Kurt. Od początku spotkania widoczna była przewaga Polaków. W żadnym z setów nasza para nie dała dojść do głosu swoim rywalom. W rezultacie Bryl/Kujawiak wygrali mecz 3:0.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol, najlepsza para mistrzostw świata do lat 23, rywalizację w grupie B rozpoczęli od starcia z Norwegami Lauten/Mohajer. Pierwszy set był niezwykle zacięty. Polski duet zmagał się nie tylko z rywalami, ale także z silnym wiatrem. Pomimo przeciwności biało-czerwonym udało się szczęśliwie rozstrzygnąć końcówkę premierowej partii. Ostatecznie zakończyła się ona wynikiem 17:15. Drugi set to popis gry polskiej pary. Bardzo dobra zagrywka Macieja Kosiaka spowodowała, że Polacy szybko osiągnęli kilkupunktowe prowadzenie. Nie oddali go już do końca i wygrali 15:8. Kolejna partia, podobnie jak pierwsza, była bardzo zacięta. Przez większą część tego seta na tablicy wyników widniał remis. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali Norwegowie i to oni triumfowali w trzeciej odsłonie meczu (15:13). Czwarta partia także była wyrównana. W odróżnieniu od poprzednich setów, w tej obie pary popełniały więcej błędów. Nie przeszkodziło to jednak Polakom w odniesieniu końcowego sukcesu (15:11).

Bryl z Kujawiakiem w pierwszym dniu turnieju rozegrali jeszcze jedno spotkanie. Ich rywalami był duet z Rosji – Weliczko/Weliczko. Pierwsza partia tego spotkania należała do Rosjan. Polacy popełniali dużo błędów. Ponadto nie byli w stanie skutecznie grać w bloku i obronie. W rezultacie duet z Rosji wypracował sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymał do końca (15:8). Drugi set był bardziej zacięty, gdyż Bryl z Kujawiakiem wyszli na niego bardziej skoncentrowani, co od razu pozwoliło na grę punkt za punkt. Rosjanie nie zamierzali odpuszczać. Wzmocnili zagrywkę, lecz w końcówce jednak to nasza para wykorzystała swoje szanse i doprowadziła do remisu w meczu (15:13). Trzecia i czwarta odsłona to bardzo dobra gra Polaków, szczególnie w obronie. Rosyjski duet nie potrafił natomiast znaleźć antidotum na świetną postawę polskiej pary. Ostatecznie obie partie padły łupem Michała Bryla i Kacpra Kujawiaka (odpowiednio do 10 i 9).