Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > ME U-22: Mocny początek polskich zawodniczek

ME U-22: Mocny początek polskich zawodniczek

Dwa mecze i dwa zwycięstwa - oto bilans polskich par po pierwszym dniu zmagań grupowych w ME U-22, rozgrywanych w Turcji. Zarówno Karolina Baran w parze z Jagodą Gruszczyńska, jak i Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg pewnie wygrały swoje spotkania.

Świeżo upieczona brązowa medalistka ME U-20 Jagoda Gruszczyńska (która trzecie miejsce we Włoszech wywalczyła, grając w parze z Katarzyną Kociołek) oraz jej partnerka Karolina Baran, kontrolowały sytuację w pierwszym secie, lecz ich przewaga nie była tak zdecydowana, jak w dalszej części meczu. Druga i trzecia partia to prawdziwy popis biało-czerwonych. Młode zawodniczki z Polski pokonały Turczynki, Aktas/Cakmak, odpowiednio do 7 i 6, rozstrzygając swoje premierowe spotkanie w turnieju w trzech setach. Przypomnijmy, że w ME U-22 mecze toczone są do 3 wygranych setów, do 15 punktów. Ewentualny tie-break rozgrywa się zaś do 7 oczek.

Nieco bardziej musiały natrudzić się Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg – w pojedynku z litewskim duetem Dumbauskaite/Povilaityte Polki oddały przeciwniczkom jednego seta. Najwięcej walki było w partii numer trzy. Jej losy toczyły się do ostatniej piłki, a o wyniku zadecydowała zacięta końcówka, w której więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone, wygrywając 23:21. Zwycięstwo w takich okolicznościach pozwoliło z dużą pewnością siebie wejść polskim zawodniczkom w czwartego seta i ostatecznie para Kociołek/Strąg wygrała tę odsłonę 15:6, w całym meczu triumfując 3:1.

W piątek obie polskie pary rozegrają po dwa spotkania.

Baran/Gruszczyńska POL [5] – Aktas/Cakmak TUR [28] 3:0
(15:11, 15:7, 15:6)

Dumbauskaite/Povilaityte LTU [11] – Kociołek/Strąg POL [22] 1:3
(9:15, 15:13, 21:23, 6:15)