Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Magdalena Śliwa: Jesteśmy w stanie grać szybką siatkówkę

Magdalena Śliwa: Jesteśmy w stanie grać szybką siatkówkę

W Wieluniu swoją dyspozycję przed orlenligowymi zmaganiami sprawdziły zespoły MKS-u Dąbrowa Górnicza i Budowlanych Łódź. Dąbrowianki zwyciężyły 3:0, a w rozgrywanym dodatkowo secie górą były siatkarki Budowlanych Łódź.

Łodzianki kontynuują swój okres przygotowawczy wypełniony po brzegi meczami sparingowymi. Po turnieju w Gliwicach, w którym rywalkami podopiecznych Adama Grabowskiego byli Chimik Jużnyj i reprezentacja Kamerunu, tym razem w Wieluniu po drugiej stronie siatki stanęły dąbrowianki. Wcześniej siatkarki Budowlanych Łódź mierzyły się z zawodniczkami SK Banku Legionovii Legionowo. Myślę, że ten mecz był słabszy w naszym wykonaniu. Bardzo dużo czasu zajęło nam „wejście” w to spotkanie, w trakcie trwania tego meczu nadal trochę się dogrzewałyśmy – powiedziała Magdalena Śliwa. Słowa te potwierdza także wynik meczu. W pierwszych dwóch setach łodzianki zdołały zdobyć odpowiednio 9 i 15 oczek. – W trzecim i czwartym secie nasza gra wyglądała już dużo lepiej niż na początku. Miałyśmy braki kadrowe i to na pewno też odegrało jakąś rolę – powiedziała doświadczona rozgrywająca. W Wieluniu nie mogły zagrać aż dwie środkowe łódzkiej ekipy. Ostatecznie Budowlane uległy rywalkom 1:3 (9:25, 15:25, 25:27, dodatkowy set – 25:19).

Według Magdaleny Śliwy jednym z największych atutów jej drużyny może być w trakcie sezonu zaskoczenie przeciwniczek tempem rozgrywania akcji. – Uważam, że potrafimy szybko rozgrywać nasze akcje. Jeżeli tylko nasze przyjęcie będzie dobrze funkcjonowało, dobrze dogramy sobie piłkę, jesteśmy w stanie grać bardzo szybką siatkówkę – oceniła siatkarka. Odniosła się również do kwestii zespołów, które w tym sezonie dołączą do siatkarskiej elity – Developresu Rzeszów i KSZO Ostrowiec Św.Na pewno musimy się jeszcze mocniej obyć, spotkać się z każdym z zespołów. Musimy pooglądać ich grę. Nazwiska nie grają i jestem przekonana, że jeszcze będziemy miały okazję gdzieś na turniejach sprawdzić się z częścią tych drużyn. Będziemy miały taką możliwość za tydzień w Rzeszowie, a później w Ostrowcu Świętokrzyskim – zapewniła rozgrywająca Budowlanych Łódź. Dopiero po mistrzostwach świata do drużyny dołączy atakująca, Sanja Popović.Myślę, że uda jej się szybko zaaklimatyzować w zespole. To jest taka pozycja, że dość łatwo jest dołączyć do zespołu i gry – przyznała Śliwa.