Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Felipe Fonteles: Fajnie byłoby się spotkać w finale z Polakami

Felipe Fonteles: Fajnie byłoby się spotkać w finale z Polakami

fot. Jacek Cholewa

Brazylijczycy środową wygraną 3:0 nad Rosją odmienili zupełnie swoją ciężką sytuację po przegranej z Polakami. - Cały czas myśleliśmy o półfinale dla nas - zdradził po meczu Felipe Fonteles, który próbuje ratować wizerunek canarinhos podczas tych MŚ.

Były zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w pojedynku z Rosjanami wchodził na boisko praktycznie tylko na zagrywkę w drugim i trzecim secie. Jego zespół tym elementem mocno dał się rywalom we znaki, a w szczególności robili to Wallace, Lucarelli i Sidao. – Dzień wcześniej nie byliśmy w stanie wygrać, grając jeden po jednym, w tym meczu zagraliśmy jednak wszyscy razem, jak drużyna. Każdy na boisku pomagał kolegom. Zagraliśmy dobry mecz w każdym elemencie i to pomogło – ocenił po pojedynku Felipe Fonteles.

Dzień wcześniej kanarkowi musieli uznać wyższość Polaków i po niesamowitym spotkaniu ulegli im w tie-breaku. Według Fontelesa to również pomogło im zmobilizować się na spotkanie z Rosjanami. – Myślę, że to nie było złe, co stało się dzień wcześniej. Porozmawialiśmy jeszcze ze sobą i się podnieśliśmy. Takie rzeczy się zdarzają. Przegraliśmy mecz z Polakami, teraz był już inny dzień, daliśmy radę, ponieważ cały czas myśleliśmy o półfinale dla nas – powiedział. – Nie było tak łatwo, jak się wydaje, ale zagraliśmy to, co sobie założyliśmy – dodał.

Dla Fontelesa pobyt w Polsce to sama przyjemność, a Polaków i polską reprezentację darzy dużą sympatią – nie ukrywał tego od początku turnieju. Według niego biało-czerwoni mają duże szanse na finał. – To, co widziałem tu w mistrzostwach świata, pokazuje, że Polacy grają na najwyższym poziomie, jaki u nich widziałem w ostatnich dwóch latach. Grają bardzo dobrze i nie wydaje mi się, by w czwartek mieli jakieś duże problemy z wygraną. Wydaje mi się, że polski zespół ma bardzo duży potencjał. W pierwszym meczu nas pokonali, trochę my też im w tym pomogliśmy, ale myślę, że fajnie byłoby się spotkać w finale – przyznał zadowolony po wygranej.Mimo że Fonteles zniknął później w szatni, niedługo później udał się jednak na konferencję prasową. Z jego obozu ponownie nie pojawili się Rezende, ani ojciec – trener, ani syn – kapitan. – Przepraszam za spóźnienie. Trener jest mocno zdenerwowany na decyzję FIVB – rozpoczął popularny Lipe. – Sam spytałem trenera, czy mogę przyjść na konferencję, to była moja własna decyzja. Szanuję polskich kibiców, czuję się tu fantastycznie. Kiedy uzyskałem zgodę, postanowiłem przyjść i powiedzieć, że to, co zdarzyło się wczoraj, nie ma nic wspólnego z polskimi fanami. To protest przeciwko FIVB i temu, co federacja zrobiła z trzecią rundą – ocenił.

Dzień wcześniej Brazylijczycy nie tylko wykłócali się pod siatką, ale także niesportowo zachowywali się po meczu. – Mecz był bardzo ciężki dla obu drużyn. Gdy gra się taki zacięty mecz, to iskry często latają pod siatką. Zarówno ja, jak i cała drużyna przepraszamy polskich kibiców. Chcielibyśmy już zamknąć ten temat – tłumaczy Fonteles. Brazylijczyk zaskoczył wszystkich wiedzą o historii naszego kraju. Widać, że podkreślana na każdym kroku sympatia do Polski, jak i Polaków nie jest na wyrost. – Wiem, jak ważny to dziś dzień dla Polski, znam polską historię, wiem, co się tego dnia wydarzyło. Chciałem wygrać ten mecz i zwycięstwo zadedykować polskim kibicom, do których mam ogromny szacunek i którzy zawsze mnie wspierają – powiedział.

Dość niespodziewanie w składzie canarinhos na Rosjan wybiegł na boisko Murilo, który wcześniejsze spotkanie oglądał zza band reklamowych. Brazylijczyk ma problemy ze zdrowiem, a o tym, że zagra, Bernerdo Rezende zdecydował w ostatniej chwili. – Dopiero w szatni dowiedziałem się, że Murilo zagra zamiast mnie. Trener jednak poprosił mnie, bym był gotowy w każdej chwili do wejścia. Mieliśmy grać pół na pół, żeby nie nadwyrężać nogi Murilo, która nie jest jeszcze w pełni zdrowa. Chcieliśmy go oszczędzać w ataku i wymagało to zmiany taktyki. Udało się i mam nadzieję, że zarówno Murilo, jak i Wallace będą gotowi do gry w półfinale – powiedział Fonteles.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved