Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Krzysiek nowym atakującym Effectora

Bartosz Krzysiek nowym atakującym Effectora

fot. Cezary Makarewicz

Ekipa Effectora Kielce tuż przed rozpoczęciem sezonu pozyskała nowego atakującego. Jest nim Bartosz Krzysiek - były gracz AZS-u Indykpolu Olsztyn. Zawodnik podpisał z kieleckim klubem dwuletni kontrakt.

24-letni zawodnik występuje na pozycji atakującego i jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Swoją dorosłą karierę rozpoczynał w Ósemce Siedlce, jednocześnie nadal trenując w Warszawie. W 2009 roku został wypożyczony z MKS-u MDK Warszawa do Ślepska Suwałki, gdzie spędził dwa sezonu. W 2011 roku podpisał umowę z AZS-em Indykpolem Olsztyn. W międzyczasie wystąpił w mistrzostwach Europy juniorów w Brnie, a w 2012 roku został powołany do szerokiej kadry Polski na Ligę Światową.

Cieszymy się bardzo, że tak perspektywiczny i zarazem doświadczony zawodnik trafił do naszego klubu. Liczymy, że swoim zaangażowaniem pomoże zespołowi w walce o jak najwyższe miejsce w PlusLidze – mówi Jacek Sęk, prezes Effectora Kielce.

Sam zainteresowany również nie ukrywa zadowolenia z perspektywy gry w Effectorze. – Kielce to dla mnie dobre miejsce, żeby wrócić do pełni formy. Cieszę się, że zarówno prezes, jak i trener zobaczyli we mnie potencjał i uznali, że jestem już gotów do powrotu po kontuzji do prezentowanego wcześniej poziomu gry – mówi Bartosz Krzysiek, nowy nabytek Effectora.Krzysiek o miejsce w wyjściowej „szóstce” będzie walczył ze Sławomirem Jungiewiczem. – Tak jak wspomniałem wcześniej, moim celem jest przede wszystkim powrót do formy po kontuzji pleców. Rehabilitacja przebiega dobrze i jak tylko dostanę zielone światło, to mam nadzieję, że powalczę o miejsce w pierwszym składzie. Sławek Jungiewicz prezentuje bardzo dobry poziom i myślę, że przy nim będę mógł wrócić do pełnej dyspozycji – dodaje były gracz AZS-u Olsztyn.

Myślę, że będą tworzyli bardzo ciekawą parę atakujących. Krzysiek to silny, wysoki zawodnik. Jego plusem jest również to, że ostatnie sezony spędził, grając w PlusLidze – ocenia trener Effectora, Dariusz Daszkiewicz.

Bartosz Krzysiek
Dane personalne:
Data urodzenia: 19.02.1990
Wzrost: 208 cm
Waga: 98 kg
Zasięg w ataku: 360 cm
Zasięg w bloku: 330 cm
Pozycja: atakujący

Przebieg kariery:
do 2008 – MKS MDK Warszawa
2008-2009 – Ósemka Siedlce
2009-2011 – Ślepsk Suwałki
2011-2014 – AZS Indykpol Olsztyn
2014 – Effector Kielce

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved