Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zorza Wodzisław Śląski druga w turnieju na pożegnanie lata

Zorza Wodzisław Śląski druga w turnieju na pożegnanie lata

Zorza Wodzisław Śląski zajęła 2. miejsce w zorganizowanym przez siebie turnieju "Pożegnanie Lata 2014". Najlepsze okazały się siatkarki PLKS-u Pszczyna/ Dębowianki Dębowiec, które w pokonanym polu zostawiły Polonię Łaziska Górne oraz TKS Tychy.

Doroczny towarzyski turniej piłki siatkowej kobiet „Pożegnanie Lata 2014” ponownie organizowany był przez MKS Zorzę Wodzisław Śląski we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wodzisławiu Śląskim. W całodniowych zmaganiach wzięły udział cztery zespoły: PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec, TKS Tychy, MOSiR Polonia Łaziska Górne oraz MKS Zorza Wodzisław Śląski. Zaplanowano sześć trzysetowych meczów (systemem „każdy z każdym”), w których dwa pierwsze sety rozgrywane były do 25 punktów, a set trzeci – bez względu na wynik dwóch poprzednich – do 15 punktów.

Jako pierwsze na placu gry pojawiły się zespoły Polonii Łaziska Górne i Zorzy Wodzisław. Gospodynie pierwszego seta gładko rozstrzygnęły na swoją korzyść, lecz siatkarki z Łazisk z piłki na piłkę się rozkręcały i w dwóch kolejnych partiach stawiły zacięty opór wodzisławiankom, które ostatecznie wygrały jednak 3:0 (25:14, 25:23, 15:12). W drugiej parze PLKS Pszczyna/Dębowianka Dębowiec wyraźnie pokonał TKS Tychy 3:0, tylko w trzeciej partii pozwalając rywalkom na nieco lepszą grę.

Bardzo zacięte spotkanie obejrzeli widzowie podczas pojedynku Dębowianki z Polonią Łaziska. Ostatecznie siatkarki z Dębowca wygrały 2:1, choć w każdym z setów to zespół z Łazisk wysoko prowadził, lecz za wyjątkiem trzeciej odsłony nie potrafił utrzymać prowadzenia. W czwartym pojedynku Zorza podejmowała TKS Tychy. Set pierwszy to gładkie zwycięstwo Zorzy do 12. Tak wyraźna wygrana zdekoncentrowała gospodynie, które partię drugą oddały rywalkom (23:25). Decydująca odsłona toczyła się już jednak pod dyktando wodzisławianek, ponadto uraz podstawowej zawodniczki TKS-u mocno skomplikował grę tej walecznej ekipy, co skutkowało wygraną gospodyń 15:10 i 2:1 w meczu.

Piąty pojedynek, który miał być zarazem meczem o trzecie miejsce, niestety nie doszedł do skutku. Tyszanki, rozbite po meczu z Zorzą, zdziesiątkowane przez kontuzje, oddały mecz z Polonią Łaziska walkowerem. Ostatni turniejowy mecz to pojedynek dwóch drugoligowych zespołów – PLKS-u Pszczyna/Dębowianki Dębowiec i Zorzy Wodzisław Śląski. Była to rywalizacja godna finału. I chociaż widoczne było, że oba zespoły są na różnych etapach przygotowań do sezonu, to emocji w tym spotkaniu nie brakowało. W pierwszej partii Zorza prowadziła już 24:21, a mimo to przegrała 26:28. Set drugi to walka punkt za punkt, ale w końcówce gospodynie zachowują więcej zimnej krwi i wygrywają 26:24. W rozstrzygającej odsłonie również prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, lecz o te kilka piłek lepsze były siatkarki z Dębowca, które wygrały 15:12 i odniosły historyczne zwycięstwo w wodzisławskim turnieju.