Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Ze Roberto ogłosił skład Brazylijek na MŚ

Ze Roberto ogłosił skład Brazylijek na MŚ

fot. FIVB

Selekcjoner kadry Brazylii Ze Roberto podjął decyzję o kształcie zespołu na zbliżający się mundial we Włoszech. Brazylijski trener skreślił z listy trzy zawodniczki i tym samym wybrał 14-osobowy skład mający wywalczyć upragniony złoty medal MŚ.

Zajmujące pierwszą pozycję w światowym rankingu Brazylijki w tym sezonie triumfowały już w World Grand Prix. Złoty medal tej imprezy, wywalczony po raz drugi z rzędu oraz dziesiąty w całej historii ich startów w WGP, nie zaspokoił jednak apetytów kanarkowych. Siatkarki prowadzone przez Ze Roberto mają w tym sezonie jeszcze jeden jasny cel – zdobyć upragnione mistrzostwo świata, które zarówno w 2006 roku, jak i cztery lata później w finale wyrwały im Rosjanki. – Treningi po zakończeniu rozgrywek World Grand Prix były dla nas bardzo ważne. Szczególnie mocno pracowałyśmy nad blokiem i obroną. W mistrzostwach świata nie będzie taryfy ulgowej i trzeba będzie od początku pokazać 100 procent swoich umiejętności – przyznała libero canarinhos, Camila Brait.W poprzednim finale mecz rozstrzygnął się w detalach. Różnicę na boisku zrobiła Gamowa, która zagrała wielkie spotkanie. W tym roku jesteśmy jednak bardziej doświadczone, mamy za sobą kolejny bagaż doświadczeń i dzięki temu możemy osiągnąć więcej – dodała.

Brazylijski szkoleniowiec w ośrodku treningowym w Saquaremie do samego końca miał do dyspozycji siedemnaście siatkarek. Przed wylotem do Europy Ze Roberto musiał pożegnać się jednak z trzema zawodniczkami, które mundial obejrzą przed telewizorem. Jego wybór padł na rozgrywającą Anę Tiemi oraz dwie atakujące: Monique Pavao oraz Andreię. W składzie mistrzyń olimpijskich nie ma więc niespodzianek – na liście znalazły się filary kadry: Sheilla Castro, Thaisa Menezes, Jaqueline Carvalho czy Fernanda Garay. Swoją szansę na mundialu dostanie młoda przyjmująca Gabi, dwie libero: Camila Brait i Leia oraz wyróżniająca się środkowa Carol.

Siatkarki reprezentacji Brazylii w fazie grupowej zmierzą się z Kamerunem, Bułgarią, Turcją, Kanadą i Serbią. Pierwszymi rywalkami kanarkowych będą Bułgarki. – To bardzo trudny rywal, który może się okazać niezwykle groźny. Ma wiele klasowych zawodniczek – oceniła Camila Brait.Skład reprezentacji Brazylii na mistrzostwa świata we Włoszech:

Rozgrywające:
Fabiola
Dani Lins

Atakujące:
Sheilla Castro
Tandara Caixeta

Środkowe:
Thaisa Menezes
Carol
Fabiana Claudino
Adenizia

Przyjmujące:
Jaqueline Carvalho
Gabi Braga
Fernanda Garay
Natalia Pereira

Libero:
Camila Brait
Leia

 

źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved