Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Marek Jankowiak: Nasza dyspozycja idzie w górę

Marek Jankowiak: Nasza dyspozycja idzie w górę

fot. Dawid Spychalski / krispolwrzesnia.pl

- Czekamy na rozpoczęcie rozgrywek, żeby na polu walki zobaczyć, jak nasza praca przełożyła się na ligowe wyniki - powiedział na nieco ponad tydzień przed startem I ligi szkoleniowiec APP Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Pierwszoligowe rozgrywki ruszają za nieco ponad tydzień, więc powoli dobiegają końca przygotowania poszczególnych zespołów, choć wszyscy mają w planach jeszcze ostatnie sparingi. Siatkarze APP Krispolu Września także dotychczas nie próżnowali. Z ich pracy zadowolony jest trener Jankowiak, ale zwrócił on uwagę na brak koncentracji swoich podopiecznych w sparingach ze słabszymi przeciwnikami. – Jestem zadowolony z pracy, którą dotychczas wykonaliśmy. Wprawdzie pojawiły się pewne urazy u zawodników, ale myślę, że to opanujemy i wszyscy będą w pełnej dyspozycji na początek sezonu – powiedział Marek Jankowiak. – Zagraliśmy pięć meczów z przeciwnikami, którzy będą naszymi rywalami w lidze. W kilku sparingach zmierzyliśmy się także z zespołami drugoligowymi. Jednak w tych pojedynkach trudno było chłopakom wyzwolić większą wolę walki i energię. Chociaż większość z nich wygraliśmy, to zabrakło pełnego zaangażowania z racji tego, że nie byli to nasi ligowi przeciwnicy – dodał szkoleniowiec wrzesińskiej drużyny.

Zespół z Wielkopolski czeka jeszcze jeden turniej towarzyski przed startem ligi, w którym zmierzy się w Rzeczycy z miejscowym Caro, SMS-em Spała, Czarnymi Rząśnia oraz Centrum Augustów. – Ten turniej będzie zwieńczeniem okresu przygotowawczego. Generalnie nasza dyspozycja idzie w górę, choć musimy jeszcze pracować nad różnymi mankamentami, szczególnie w obronie – przyznał Jankowiak. Podkreślił także, że myśli już o początku sezonu. – Czekamy na rozpoczęcie rozgrywek, żeby na polu walki zobaczyć, jak nasza praca przełożyła się na ligowe wyniki – powiedział trener. Jego podopieczni w pierwszej kolejce podejmą u siebie Kęczanina Kęty. Będą faworytem spotkania, lecz nie zamierzają lekceważyć rywali. – Na pewno będziemy musieli bardzo skoncentrowani podejść do tego meczu, bo tak naprawdę dopiero po kilku kolejkach okaże się, jakie zespoły prezentują najwyższy poziom. Na inaugurację zagramy przed własną publicznością, której nie chcemy zawieść, więc na pewno bardzo poważnie potraktujemy naszego przeciwnika i zagramy z wielkim zaangażowaniem – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved