Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Magdalena Kuziak: Lepiej zejść poziom niżej i grać

Magdalena Kuziak: Lepiej zejść poziom niżej i grać

fot. Atom Trefl Sopot

Siatkarki Silesii Volley Mysłowice, podobnie jak pozostałe zespoły z I ligi, nie próżnują i wykorzystują każdą możliwą szansę do sprawdzenia swojej formy przed nadchodzącym sezonem. - Chcemy same być zadowolone z własnej gry - mówi Magdalena Kuziak.

Trener Rafał Kalinowski na turnieju o Puchar Commercecon w Łodzi nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich swoich podopiecznych. W mniejszym, niż należało się tego spodziewać, wymiarze czasowym na boisku zaprezentowała się libero mysłowiczanek, Magdalena Kuziak. Nie było to jednak podyktowane wyłącznie wyborem szkoleniowca Silesii Volley. – Nie, ja mam kontuzję. Jest to prawdopodobnie coś związanego z żebrami, brzuchem, na razie jeszcze nie wiadomo. Dlatego na razie za bardzo się nie przeciążam. Wolę teraz trochę odpuścić niż w sezonie – wyjaśniła siatkarka. Magdalena Kuziak jest zawodniczką Atomu Trefl Sopot, a w tym sezonie została wypożyczona do drużyny ze Śląska. – Zespół bardzo mi się spodobał, jest bardzo młody. Mamy fajny kontakt z dziewczynami i myślę, że to jest naszym dużym atutem. Wiadomo, że brakuje nam jeszcze doświadczenia, ogrania, ale myślę, że niejeden zespół będziemy potrafiły zaskoczyć – powiedziała libero mysłowiczanek, wysoko oceniając możliwości swojego zespołu.

Wcześniej przez dwa sezony 20-letnia siatkarka występowała na parkietach Orlen Ligi. Nie miała jednak zbyt wielu okazji do gry, bo pozycja libero w Sopocie w ostatnich latach należała do doświadczonej Marioli Zenik. Kuziak jednak pozytywnie ocenia czas spędzony w jednym z najlepszych polskich klubów. – Był to bardzo pracowity okres, choć może bez tak dużej ilości gry. Uważam jednak, że treningi na tym poziomie też, zważywszy na mój wiek, są dla mnie ważne. Teraz jest czas na grę – przyznała libero Silesii Volley Mysłowice. Magdalena Kuziak liczy na to, że uda się jej szybko wrócić do pełni dyspozycji i zdobywać cenne doświadczenie na boisku. – Myślę, że jednak mimo wszystko lepiej jest zejść ten poziom niżej i zacząć grać, co właśnie teraz robię. Wierzę, że dam radę i będę piąć się coraz wyżej. Czas pokaże, dla mnie najważniejsze jest zdrowie – mówiła o swoich priorytetach młoda siatkarka.

Kuziak chciałaby, aby to przede wszystkim zawodniczki mogły po sezonie o sobie powiedzieć, że są zadowolone z osiągniętego rezultatu. – Jesteśmy młodym zespołem i dlatego chcemy po prostu grać jak najlepiej, tak, abyśmy to my były zadowolone z własnej gry. Oczywiście priorytetem jest utrzymanie się w I lidze – dodała libero mysłowiczanek. Można odnieść wrażenie, że w Orlen Lidze na tej pozycji szansa na wybicie się jest niewielka, wciąż na rynku transferowym wymieniane są bowiem te same, uznane nazwiska. – Bardzo trudno jest się przebić i ta pozycja faktycznie jest nieco niewdzięczna, ale z moim wzrostem tylko to mi pozostaje. Będę walczyć – zapewniła Kuziak. Jednym z celów i marzeń młodej zawodniczki jest występ w reprezentacji. Dotychczas miała ona okazję zagrać w kadrze juniorek. – Myślę, że ciężką pracą i zaangażowaniem można takie marzenie spełnić – powiedziała ambitna zawodniczka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved