Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jenia Grebennikov: Mamy coś do udowodnienia

Jenia Grebennikov: Mamy coś do udowodnienia

fot. FIVB

Po wygranej z Niemcami w meczu III fazy Francuzi postawili pierwszy krok na drodze do półfinału MŚ. - Chcemy na tych mistrzostwach zrobić coś wyjątkowego - o ambicjach, celach i presji wyniku spoczywającej na drużynie mówił libero Jenia Grebennikov.

Wygrana z reprezentacją Niemiec 3:0 w pierwszym meczu tej rundy MŚ to dla was wymarzony rezultat. Ten wynik mocno przybliża was do półfinałów. Uwagę zwraca fakt, że praktycznie w całym spotkaniu kontrolowaliście przebieg gry.

Jenia Grebennikov:Tak, jednak to nie był łatwy mecz. Niemcy to zespół charakteryzujący się nie tylko bardzo dobrą grą obronną, ale i wysoką skutecznością w ataku czy też czujnością w bloku. Pokazali to w dotychczasowych meczach. Jednak tym razem to my narzuciliśmy rywalom swój styl gry i te wszystkie atuty były po naszej stronie. Rozpoczęliśmy od dobrej zagrywki, odrzucając ich do siatki, a wtedy trudno prowadzić swoją grę. Tak naprawdę gra we wszystkich elementach działała na naszą korzyść i udało się wygrać, a zwycięstwo w takim wymiarze cieszy dodatkowo.

Poza serwisem co było kluczem dla powstrzymania Niemców? Udało wam się wyłączyć z gry ich dotychczas najpewniejszy punkt, czyli Gyorgy Grozera. Atakujący reprezentacji Niemiec nie był tak skuteczny, jak we wcześniejszych meczach.Oczywiście nie było to bez znaczenia. U rywali brakowało skutecznych zagrań właśnie Grozera, ale to w dużym stopniu nasza zasługa. Przede wszystkim dał o sobie znać nasz blok, kilka razy już na początku meczu zdołaliśmy go powstrzymać bezpośrednio blokiem, w szóstej strefie podbijaliśmy niemal każdą piłkę w obronie. I to wszystko ułożyło nam grę w kontratakach i łatwiej było zdobywać kolejne punkty. Wiedzieliśmy, jak ważny dla nas jest ten mecz, jak dużo może dać na drodze do półfinałów, dlatego też do rywalizacji z Niemcami podeszliśmy wyjątkowo skoncentrowani.

Do półfinału brakuje wam tylko i aż jednego zwycięstwa. Kolejny rywal – reprezentacja Iranu, to zespół, z którym już raz wygraliście podczas tego turnieju. To zadziała in plus?

Teraz koncentrujemy się już na tym kolejnym spotkaniu. To będzie wyjątkowo ciężki mecz, znamy reprezentację Iranu i wiemy, jak dobrze potrafi grać. W I fazie rozgrywek pokazaliśmy już, że potrafimy grać z tym zespołem. To będzie jednak jeszcze trudniejszy mecz dla obu drużyn. Mam jednak nadzieję, że również tym razem spotkanie rozstrzygnie się na naszą korzyść.

Turniej już od początku układa się dla was bardzo dobrze. W fazie grupowej przegraliście tylko jeden mecz, podobnie w II rundzie rozgrywek, oba po tie-breaku. Co jest sekretem reprezentacji Francji?

Trudno powiedzieć…. (śmiech) Gramy z radością, gra sprawia nam dużo przyjemności. Jako zespół dogadujemy się dobrze nie tylko na boisku, ale i poza nim. Przyjaźnimy się, lubimy wzajemnie, a wtedy łatwiej grać. Chcemy na tych mistrzostwach zrobić coś wyjątkowego, osiągnąć sukces. Tym bardziej, że mamy coś do udowodnienia po rozgrywkach tegorocznej Ligi Światowej, gdzie nie wypadliśmy najlepiej. Teraz stawiamy przed sobą kolejne cele, najbliższym będzie miejsce w półfinale i wierzę, że utrzymamy tę naszą dobrą grę.

Jakie cele stawiane są odgórnie przed waszą drużyną? Jak duża jest presja wyniku i jaki rezultat będzie uznany za satysfakcjonujący?

Jak najbardziej tak, podobnie jak na innych, także na nas spoczywa spora presja. Federacja postawiła nam cel minimum, jakim jest miejsce w półfinałach. Może nie byliśmy stawiani w gronie zdecydowanych faworytów rozgrywek, jednak z każdym kolejnym meczem nasza gra wygląda coraz lepiej, wiemy, że gramy dobrze. Dodatkowo zdajemy sobie sprawę, że przy losowaniu zespołów III rundy mieliśmy też trochę szczęścia, bo takie drużyny jak Polska, Rosja i Brazylia trafiły do tej drugiej grupy. Dlatego też trudno byłoby nie zmarnować takiej szansy, jaką mamy w walce o półfinał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved