Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Holendrzy szukają nowego selekcjonera

Holendrzy szukają nowego selekcjonera

fot. FIVB

Edwin Benne nie jest już selekcjonerem holenderskiej reprezentacji siatkarzy. Mimo pozytywnej oceny trzech lat pracy holenderscy działacze stwierdzili, że na tym etapie rozwoju drużyny potrzebują nowego szkoleniowca i rozpoczęli poszukiwania.

Edwin Benne w marcu 2011 roku zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii Petera Blange. Po trudnym pierwszym sezonie rok później Holendrzy zaczęli odnosić pierwsze sukcesy – wygrali Ligę Europejską, dzięki czemu zyskali kwalifikacje do Ligi Światowej oraz zakwalifikowali się do finałów mistrzostw Europy. W 2013 roku „Pomarańczowym” niewiele brakowało, by zakwalifikować się do Final Six Ligi Światowej, ale ME w Danii zakończyli na odległym, 10. miejscu. Holendrzy nie zdołali się również zakwalifikować do rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, chociaż wciąż jeszcze mają szanse na awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

„Pomarańczowi” za kadencji trenera Edwina Benne awansowali z 41. na 25. miejsce w rankingu FIVB. Pod wodzą trenera, który jako zawodnik rozegrał aż 382 międzynarodowe spotkania, pojawiło się w kadrze wielu nowych graczy, m.in. Nimir Abdelaziz, Thijs ter Horst, Maarten van Garderen, Michaël Parkinson, Robin Overbeeke, Thomas Koelewijn, Bas van Bemmelen czy Gijs Jorna. Edwin Benne w ostatnich latach wykonał ogrom pracy i skierował naszą reprezentację na właściwe tory. Teraz czas na kolejny etap, który wymaga już innego rodzaju szkoleniowca – mówi dyrektor generalny holenderskiej federacji, Joëlle Staps. Edwin Benne, który ma ważny kontrakt do października 2015 roku, wciąż będzie pracował dla związku, chociaż już w innym charakterze. Nazwisko nowego trenera Holendrzy mają poznać jesienią.

źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved