Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > FIVB nie ukarała Brazylijczyków. Na razie

FIVB nie ukarała Brazylijczyków. Na razie

fot. pzps.pl

- Chcemy, by ewentualna decyzja była podjęta po dokładnym zbadaniu sprawy i by była przestrogą przed ponownymi takimi decyzjami. W tej chwili ciężko powiedzieć, kiedy taka decyzja zostanie podjęta - powiedział Aleksandar Boricić, wiceprezydent FIVB.

FIVB zwołała dziś w łódzkiej Atlas Arenie specjalną konferencję prasową dotyczącą wczorajszych wydarzeń po meczu Polska – Brazylia. Przypomnijmy, że po ostatniej piłce, w której decyzja sędziego została zmieniona przez system challenge, Brazylijczycy wpadli w szał. Trener i kapitan zbojkotowali konferencję prasową, zawodnicy nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami i rozpoczęli przepychankę z pracownikami ochrony. Pozostał ogromny niesmak, a zarówno organizatorzy, jak i przedstawiciele FIVB byli mocno zaniepokojeni ich zachowaniem.

Chciałbym przeprosić wszystkich dziennikarzy za trenerów i zawodników zespołu Brazylii, którzy po meczu nie pojawili się w strefie przeznaczonej dla dziennikarzy ani na konferencji prasowej. Przykro mi także za nieporozumienia wynikłe w kontaktach z organizatorami i przedstawicielami FIVB – powiedział wiceprezydent FIVB, Aleksandar Boricić. – Przeanalizowaliśmy ostatnią decyzję sędziego i stwierdziliśmy, że była to decyzja właściwa. Jeszcze raz powtórzę, że cieszymy się z atmosfery panującej na mistrzostwach świata, z organizacji turnieju i mamy nadzieję, że to wszystko pozostanie nadal na tym samym poziomie. Dziękuję również polskiej federacji za to, że dzięki nowym technologiom możemy się przekonać o słuszności niemal każdej decyzji sędziowskiej. Przez lata nie mogliśmy korzystać z takiej technologii, byliśmy zdani na sędziów i musieliśmy akceptować ich ewentualne błędy. Nigdy jednak nie zdarzyło się tak, by ktoś zareagował w taki sposób, jak wczoraj przedstawiciele drużyny brazylijskiej. Chcemy zebrać wszelkie raporty i doniesienia z wczorajszych wydarzeń, by podjąć słuszną decyzję. Czasami zawodnicy się mylą, czasem mylą się trenerzy, tak i sędziowie czasem mogą popełnić błąd. Nikomu jednak nie może wydawać się, że jest ważniejszy od pozostałych. Zgodnie z przepisami FIVB chcielibyśmy bronić naszego wizerunku i dlatego jeszcze raz chcę potwierdzić, że decyzja dotycząca ostatniego punktu była właściwa – dodał przedstawiciel FIVB.

Federacja nie podjęła jednak żadnej decyzji dotyczącej ewentualnego ukarania zespołu brazylijskiego. – Chcemy, by ewentualna decyzja była podjęta po dokładnym zbadaniu sprawy i by była przestrogą przed ponownymi takimi decyzjami. W tej chwili ciężko powiedzieć, kiedy taka decyzja zostanie podjęta – stwierdził Boricić.Brazylijscy dziennikarze dopytywali, jak to możliwe, że w trakcie turnieju został zmieniony regulamin mistrzostw świata i Brazylia została zaskoczona przenosinami do Łodzi oraz tym, że musi grać dwa spotkania dzień po dniu, mimo że wygrała swoją grupę. – Na 48 godzin przed losowaniem FIVB podjęła decyzję o zmianie regulaminu na prośbę organizatorów mistrzostw. Polska skorzystała z prawa gospodarza, które zawsze przysługuje organizatorom. Wszyscy zostali o tym poinformowani w specjalnym biuletynie – stwierdził wiceprezydent FIVB, broniąc decyzji federacji światowej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved