Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Winiarski trenuje i bardzo chce zagrać z Brazylią

Winiarski trenuje i bardzo chce zagrać z Brazylią

fot. Joanna Skólimowska

Michał Winiarski uczestniczył w przedpołudniowym treningu reprezentacji Polski. We wtorek o godz. 20.15 gospodarze mistrzostw świata zmierzą się w niej z Brazylią w pierwszym meczu trzeciej rundy turnieju. Czy w "dwunastce" znajdzie się Winiarski?

Michał Winiarski nie zagrał w ostatnim meczu Polaków – w niedzielę z Francją – bowiem w sobotę doznał kontuzji pleców. W końcówce trzeciego seta spotkania z Iranem kapitan naszej reprezentacji padł na parkiet i nie mógł wstać o własnych siłach. Jak się okazało, manifestując radość po jednej z udanych akcji, doznał spięcia mięśni okalających kręgosłup. Na szczęście wykonany w niedzielę rezonans magnetyczny nie wykazał uszkodzeń kręgosłupa.

Nad „Winiarem” przez dwa ostatnie dni pracowali doktor Jan Sokal i trzech fizjoterapeutów kadry pod wodzą Pawła Brandta. We wtorkowym treningu przed meczem z Brazylią Michał już uczestniczył – mówi Mariusz Szyszko. Trudno ocenić, w jakiej jest formie, ale starał się wykonywać wszystkie elementy, dawał z siebie tyle, ile mógł – opowiada rzecznik kadry.

O tym, czy Winiarski znajdzie się w meczowej „12”, on sam oraz sztab kadry zdecydują wieczorem, tuż przed wyjazdem ekipy z hotelu na halę. 

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved