Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wciąż pamiętamy o Arkadiuszu Gołasiu

Wciąż pamiętamy o Arkadiuszu Gołasiu

fot. archiwum

16 września 2005 roku to data, którą kojarzy wielu sympatyków siatkówki. To właśnie tego dnia w wypadku samochodowym zginął jeden z najbardziej utalentowanych siatkarzy swojego pokolenia, Arkadiusz Gołaś. Dziś przypada 9 rocznica jego śmierci.

Arkadiusz Gołaś urodził się w Przasnyszu, jednak miastem jego młodości była Ostrołęka. To właśnie tam też rozpoczął swoją przygodę z siatkówką. Od początku pokazywał, że posiada ogromny talent i w siatkówce może osiągnąć naprawdę bardzo dużo. Nie dziwi zatem, że szybko ściągnięto go do Warszawy, gdzie od 1996 roku reprezentował barwy miejscowego MKS-u MOS Wola. Jako mistrz Polski juniorów w 2000 roku trafił do AZS-u Częstochowa. W „świętym” mieście jego kariera nabrała jeszcze większego rozpędu i czyniąc stałe postępy, szybko otrzymał powołanie do reprezentacji Polski. Świetna gra spowodowała, że Gołasiem zaczęły interesować się kluby z włoskiej Serie A. Sezon 2004/2005 był pierwszym spędzonym na włoskich parkietach w drużynie Sempre Volley Padwa. Następny miał być jeszcze lepszy, a wszystko to za sprawą transferu do Lube Banki Macerata. Niestety piękna kariera tego młodego człowieka została przerwana przez wypadek samochodowy.

Arkadiusz Gołaś zginął 16 września 2005 r. w wypadku samochodowym na austriackiej autostradzie A2 w Griffen koło Klagenfurtu. Prowadzony przez żonę samochód niespodziewanie zjechał na prawo i uderzył w betonową ścianę. Gołaś zginął na miejscu, a jego żona trafiła do szpitala.

16 września, dokładnie w dziewiątą rocznicę śmierci Arkadiusza Gołasia, w kościele pw. Świętego Wojciecha odbędzie się msza w jego intencji. Początek o godzinie 18.00.źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved