Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > W Katowicach wszyscy gotowi do gry i bojowo nastawieni

W Katowicach wszyscy gotowi do gry i bojowo nastawieni

fot. archiwum

- Jestem zdziwiony, że to nie my jako gospodarze witamy gości na tej konferencji - powiedział Vital Heynen, trener reprezentacji Niemiec, który potrafi rozbawić obecnych nawet podczas bardziej oficjalnych spotkań. Dziś startują mecze grupy G w Katowicach.

Jesteśmy zaskoczeni, że drugą fazę mistrzostw zakończyliśmy na pierwszym miejscu. Mieliśmy bardzo trudną grupę, ale teraz myślimy już tylko o tym, żeby we wtorek jak najlepiej zagrać z Niemcami – mówił na konferencji prasowej kapitan reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti.Mnie najbardziej cieszy fakt, że w ostatnim meczu grupowym z bardzo dobrej strony pokazali się rezerwowi, dzięki czemu gracze podstawowej szóstki mogli trochę odpocząć – przyznał Laurent Tillie, trener Francuzów.

Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ zostaliśmy w Spodku na następny tydzień. Nieważne jednak, gdzie gramy; ważniejsze, jak. Liczymy na pomoc katowickiej publiczności – przyznał kapitan reprezentacji Niemiec, Jochen Schöps. Jestem zdziwiony, że to nie my jako gospodarze witamy gości na tej konferencji. Jestem zaskoczony także dlatego, że obok nas siedzą reprezentanci Francji i Iranu. Przed wczorajszym losowaniem, przekonani o wyjeździe do Łodzi, byliśmy już spakowani – śmiał się trener Niemców, Vital Heynen.

Nie mieliśmy okazji obejrzeć meczu Argentyna – USA, śledziliśmy tylko wynik na żywo. Dziękujemy Argentyńczykom za sportową postawę, czym pomogli nam awansować do czołowej szóstki – mówił Saeid Marouflakrani, kapitan Iranu. – Jesteśmy tu nie tylko dzięki Argentynie i uśmiechowi losu. Pokonaliśmy Włochy i USA, więc zasłużyliśmy na ten awans – dodał Slobodan Kovač.Mój zespół jest dobrze przygotowany do mistrzostw. Mam nadzieję, że jeszcze nie powiedział w nich ostatniego słowa – przyznał szkoleniowiec.Po ostatnim słowie wstępu trenera Iranu przyszła kolej na pytania. Dziennikarze dostrzegli sporo podobieństw między tymi drużynami. Na przykład takie, że Niemcy (od czasu zjednoczenia) i Iran jeszcze nigdy nie zawędrowały w mistrzostwach świata tak daleko. Jochen Schöps i Saeid Marouflakrani zgodnie stwierdzili, że są dumni z dotychczasowych dokonań, lecz jeszcze nie w pełni usatysfakcjonowani.

Niemcy i Francja grają w tych mistrzostwach w składach znacznie różniących się od zaprezentowanych w Lidze Światowej. Vital Heynen planował to od początku przygotowań do siatkarskiego mundialu, bo kluczowym zawodnikom chciał dać trochę odpoczynku po rozgrywkach klubowych. Laurent Tillie z kolei buduje nową drużynę, więc siłą rzeczy ciągle musi poszukiwać jeszcze lepszych i jeszcze bardziej perspektywicznych kandydatów do reprezentacji.

Wszystkich trzech trenerów zapytano, czy oglądają mecze przeciwników. Laurent Tillie powiedział, że nie ma na to czasu i koncentruje się wyłącznie na najbliższym meczu. Vital Heynen zapewnił zaś, że z miłości do siatkówki ogląda wszystko i chyba będzie musiał kupić sobie kolejnego ipada, bo na jednym już nie daje rady. Slobodan Kovač wziął po jednym zdaniu od przedmówców – on też lubi, ale nie ma kiedy.

Belgijski szkoleniowiec Niemców wspomniał wcześniej, że spodziewał się dziś innego towarzystwa. Tę myśl podchwycili także polscy dziennikarze, ograniczając swoje zaskoczenie do reprezentacji Iranu. W odpowiedzi Slobodan Kovač radził, aby się nie dziwili, tylko przypomnieli sobie dwie porażki Polaków z jego drużyną w Lidze Światowej, i zapewnił, że Iran nie ma powodów, aby kogokolwiek się obawiać, ponieważ potrafił wygrać nawet z mistrzami świata.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved