Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Transfer Bydgoszcz najlepszy na turnieju w Ornecie

Transfer Bydgoszcz najlepszy na turnieju w Ornecie

fot. Tomasz Tadrała

Transfer Bydgoszcz, AZS Politechnika Warszawska, AZS Olsztyn oraz Trefl Gdańsk zmierzyły się w turnieju towarzyskim w Ornecie. Najlepiej wypadli bydgoszczanie, którzy wygrali swoje dwa spotkania. Drugie miejsce zajęli olsztynianie.

Gdańszczanie w Ornecie doznali w sobotę pierwszej porażki w okresie przygotowawczym. Żółto-czarni nie tylko nie utrudniali dostatecznie gry rywalom, ale sami oddali im ponad seta. LOTOS Trefl popełnił aż 32 błędy, psując m.in. 14 serwisów. Źle spisał się Murphy Troy, który po raz pierwszy występował na boisku z nowymi kolegami. Skończył zaledwie jedną z dziesięciu piłek i został zastąpiony przez Damiana Schulza. Polski atakujący został najlepiej punktującym graczem drużyny, ale jego 11 oczek nie pomogło podopiecznym Andrei Anastasiego w ugraniu choćby seta. – Wydawało się, że zespół z Olsztyna jest na nieco innym etapie przygotowań. My jeszcze nie zeszliśmy z największych obciążeń i niestety nie byliśmy w stanie nawiązać walki z rywalami. O naszej porażce zadecydowała też ogromna liczba błędów własnych. Murphy Troy dopiero aklimatyzuje się w drużynie. Musiał dostosować się do nowej strefy czasowej, zmienić przyzwyczajenia treningowe, ale jesteśmy pewni, że z każdym dniem jego forma będzie szła do góry – ocenił Wojciech Serafin, drugi trener LOTOSU Trefla.

Również AZS Politechnika Warszawska źle rozpoczęła turniej w Ornecie. Inżynierowie w spotkaniu inaugurującym zmagania 0:3 przegrali z Transferem Bydgoszcz. – Na szczęście to tylko sparing – mówili zgodnie po meczu siatkarze warszawskiej drużyny. – W PlusLidze będzie lepiej – powtarzali. To było szybkie spotkanie, w którym świetnie zaprezentował się Jakub Jarosz. Bydgoski atakujący zbijał na poziomie 62%, a do swojego dorobku dołożył dwa punkty blokiem. To był również dobry mecz w wykonaniu obu przyjmujących Transferu. Andrew John Nally zdobył 10 „oczek”, natomiast Marcin Waliński 9. Atakowali z identyczną skutecznością – 50%.

LOTOS Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(17:25, 15:25, 24:26)Składy zespołów:
Trefl: Wika (7 pkt.), Grzyb (3), Falaschi (2), Gawryszewski, Troy (3), Stolc (8), Gacek (libero) oraz Schulz (11), Stępień, M’Baye (1), Dobiszewski i Ratajczak (4)
AZS: Zniszczoł (3), Szymański (9), Zatko (1), Hain (9), Ogurcak (7), Cabral (12), Potera (libero) oraz Dobrowolski i Łuka

AZS Politechnika Warszawska – Transfer Bydgoszcz 0:3
(19:25, 21:25, 23:25)

Składy zespołów:
AZS Politechnika: Lipiński, Śliwka (5), Lemański (4), Filip (12), Szalpuk (7), Sacharewicz (7), Olenderek (libero) oraz Strzeżek, Radomski (4), Świrydowicz (3) i Bieńkowski
Transfer: Woicki (3), Waliński (9), Nowakowski (4), Jarosz (15), Nally (10), Gunia (6), Bonisławski (libero) oraz Wiese, Wolański i Stysiał (libero)


W niedzielnym meczu o 3. miejsce z AZS-em Politechniką Warszawską siatkarze LOTOSU Trefla zmazali negatywne wrażenie po sobotniej porażce z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Gdańszczanie wygrali w czterech setach, a 18 punktów zdobył Sławomir Stolc. W porównaniu z pierwszym meczem turnieju o Puchar Burmistrza Ornety trener Andrea Anastasi zdecydował się na dokonanie zmian na środku. Bartosza Gawryszewskiego i Wojciecha Grzyba zastąpili Moustapha M’Baye i Artur Ratajczak. Młodszy duet spisał się znakomicie. M’Baye zdobył 11 punktów, notując m.in. cztery asy serwisowe i trzy bloki, a Ratajczak skończył osiem z jedenastu ataków, dokładając również punktowy blok. Dużo lepiej niż w sobotę spisał się Murphy Troy. Amerykanin zanotował 15 oczek, kończąc 10 ataków, trzykrotnie punktując też blokiem i dwukrotnie serwisem. Bohaterem meczu był jednak Sławomir Stolc. 21-latek atakował ze skutecznością 62 procent, dwa razy blokował, notując dzięki temu łącznie 18 punktów.

Gdańszczanie byli lepsi od Politechniki niemal w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Żółto-czarni znów popełnili sporo błędów (32), jednak młody zespół z Warszawy był równie hojny, oddając podopiecznym trenera Anastasiego 30 oczek. LOTOS Trefl zepsuł 18 zagrywek, jednak ryzyko w polu serwisowym opłacało się, gdyż przyniosło siedem asów. Gdańszczanie byli też precyzyjni w przyjęciu i skuteczni w ataku. – Po niedzielnym meczu możemy być zadowoleni z postawy chłopaków. Dobrze poradzili sobie środkowi, którzy wczorajszy mecz zaczęli w kwadracie, popełniliśmy mniej błędów i zaczęła funkcjonować nasza zagrywka. To jest dopiero początek naszego wspólnego grania i dopiero zaczynamy się zgrywać. Na tym etapie przygotowań nigdy nie jest łatwo – zauważył Wojciech Serafin, drugi trener LOTOSU Trefla. – Przed moimi młodymi zawodnikami jeszcze bardzo dużo pracy – podsumował krótko zmagania w Ornecie trener Jakub Bednaruk. Jestem pewien, że w PlusLidze gra Politechniki będzie wyglądała znacznie lepiej – dodał.

Siatkarze Transferu rozegrali bardzo dobry mecz przeciwko drużynie z Olsztyna w finale turnieju. Mocnym punktem w grze bydgoszczan okazała się zagrywka, którą aż sześciokrotnie zaskoczyli rywali. Cztery asy serwisowe na boisko rywali posłał Konstantin Cupković. Przewaga bydgoskiej drużyny zaznaczyła się także w bloku. Podopieczni trenera Mariana Kardasa zdobyli tym elementem 10 punktów, przy 6 olsztynian.

Najlepiej punktującym zawodnikiem niedzielnego meczu okazał się Cupković, zdobywając 17 „oczek”. Dwa punkty mniej dla naszego zespołu zdobył Jakub Jarosz.

LOTOS Trefl Gdańsk – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:20, 25:17, 20:25, 25:17)

Składy zespołów:
Trefl: Wika (7 pkt.), Falaschi (1), M’Baye (11), Troy (15), Ratajczak (9), Stolc (18), Gacek (libero) oraz Czunkiewicz (libero), Schulz (3), Stępień i Grzyb
AZS PW: Lipiński (1), Lemański (5), Filip (17), Śliwka (3), Szalpuk (9), Sacharewicz (6), Olenderek (libero) oraz Strzeżek (1) i Bieńkowski (1)

Transfer Bydgoszcz – Indykpol AZS Olsztyn 3:0
(25:23, 25:21, 30:28)

Składy zespołów:
Transfer: Jurkiewicz (5), Gunia (6), Woicki (3), Jarosz (15), Cupković (17), Waliński (10), Bonisławski (libero) oraz Wolański i Nally
AZS: Szymański (1), Dobrowolski, Hain (5), Zniszczoł (8), Ogurcak (8), Cabral (9), Potera (libero) oraz Bik (libero), Adamajtis (7), Zatko (3), Łuka (2) i Gulak

źródło: azspw.com, sport.trefl.com, transferbydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved