Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparta Warszawa druga w III w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka

Sparta Warszawa druga w III w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka

Sparta Warszawa zajęła drugie miejsce w III Memoriale im. Krzysztofa Kowalczyka. Podopieczne Agaty Szustowicz musiały uznać wyższość innej warszawskiej drużyny AZS AWF UKSW Warszawa, która triumfowała w całych zawodach.

W pierwszym spotkaniu spartanki zmierzyły się z drużyną AZS AWF UKSW Warszawa. Na przestrzeni całego spotkania inicjatywa przechodziła to na jedną, to na drugą stronę siatki. AWF prowadził już 2:1, lecz podopieczne Agaty Szustowicz pewnie wygrały czwartą odsłonę i doprowadziły do piątej partii, w której zdołały wypracować sobie przewagę pięciu oczek (10:5). Niestety, chwila rozprężenia doprowadziła do wyrównania przez zawodniczki prowadzone przez trenera Ojrzanowskiego, a chwilę później do przechylenia przez nie szali zwycięstwa na swoją stronę. W pierwszej partii niegroźnej kontuzji nabawiła się Sylwia Pilarek.

MUKS Sparta Warszawa – AZS AWF UKSW Warszawa 2:3
(25:20, 20:25, 19:25, 25:17, 13:15)

Sparta: Pilarek, Nowak, Adamska, Mazur, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Pelczarska, Miechowicz, Duda i Sętkiewicz

Po pierwszym, przeszło dwugodzinnym spotkaniu spartanki nie miały zbyt wiele czasu na odpoczynek, gdyż zaraz po posiłku musiały wracać na parkiet, by zmierzyć się z gliwicką Politechniką Śląską. Rywalki podeszły do meczu bardzo zmotywowane i skoncentrowane. Pomimo tego, to Sparta przeważała przez większą część pierwszej odsłony meczu. Ekipa ze Śląska zdołała wyrównać przy stanie 22:22 i w końcówce wyrwać zwycięstwo. Wygrana przyszła jej łatwiej w drugim secie, w którym zdołała „odskoczyć" warszawiankom już w środkowej jego partii (12:20). W ostatniej, trzeciej odsłonie trenerka Sparty desygnowała do gry wszystkie zawodniczki, które rozpoczęły spotkanie w kwadracie dla rezerwowych. Akademiczki z Gliwic lepiej rozpoczęły starcie i wypracowały sobie pokaźną przewagę. Młode spartanki starały się jeszcze odrobić straty w końcówce, lecz ostatecznie nie zdołały tego dokonać i poniosły porażkę.

MUKS Sparta Warszawa – AZS Politechnika Śląska Gliwice 0:3
(23:25, 17:25, 15:25)

Sparta: Pelczarska, Nowak, Adamska, Mazur, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Miechowicz, Duda, Banasiak i Sętkiewicz

Znacznie bardziej owocny okazał się drugi dzień turnieju, choć jego początek na to nie wskazywał. Sparta przegrywała z AZS-em Politechniką Częstochowską już 0:5. Pewne swego spartanki szybko wzięły się jednak za odrabianie strat. Sztuka ta udała im się przy stanie 17:17. Asy serwisowe Aleksandry Gancarz i Izabeli Cieśnik pozwoliły warszawiankom przejąć inicjatywę i wygrać premierową odsłonę. Drugi set od początku był kontrolowany przez siatkarki ze stolicy, choć kilka razy ich rywalkom udało się mocno ograniczyć dystans dzielący obie ekipy. W końcówce partii po raz kolejny zapunktowały dobrze dysponowane środkowe Sparty, a po chwili wraz z koleżankami cieszyły się z prowadzenia 2:0. Podobnie trzeci set był w całości kontrolowany przez warszawianki, tym razem zdołały one wygrać do 16.

MUKS Sparta Warszawa – AZS Politechnika Częstochowska 3:0
(25:22, 25:18, 25:16)

Ostatni mecz Sparty w turnieju był zarazem okazją do rewanżu za porażkę sprzed dwóch dni, jaką ekipa Sparty poniosła w starciu z Mazovią Warszawa. Na przestrzeni całego seta spartanki konsekwentnie grały „swoją siatkówkę", szybko uzyskując przewagę w każdej z partii i nie pozwalając rywalkom na zatrzymanie kolejnych akcji. Podopieczne Agaty Szustowicz rozkręcały się z akcji na akcję i wysoko wygrały w każdej z trzech odsłon meczu. Ostatecznie Sparta zdołała zająć drugą lokatę w turnieju.

MUKS Sparta Warszawa – Bluesoft Mazovia Warszawa 3:0
(25:13, 25:14, 25:15)

Sparta: Pelczarska, Nowak, Adamska, Mazur, Cieśnik, Gancarz, Kucińska (libero) oraz Miechowicz, Sętkiewicz, Duda i Banasiak