Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Orzeł Elbląg najlepszy na turnieju w Słupsku

Orzeł Elbląg najlepszy na turnieju w Słupsku

fot. archiwum

W trzydniowym turnieju w Słupsku wzięło udział pięć drużyn z II ligi: Atom Trefl II Sopot, Wybrzeże Rumia, E. Leclerc Orzeł Elbląg oraz beniaminkowie Libero Starogard Gdański i Czarni Słupsk. Wygrały elblążanki, które triumfowały we wszystkich swoich meczach.

Przed turniejem trenerzy wszystkich zespołów uzgodnili, że bez względu na wynik spotkania będą trwały do trzech setów – informuje Marek Majewski, główny organizator zawodów.

Najlepiej spisały się siatkarki z Elbląga, które wygrały wszystkie cztery mecze. W drodze do pierwszego miejsca ograły: TPS Wybrzeże i Libero po 2:1 oraz Atom Trefl II Sopot i Czarnych Słupsk po 3:0. – We wszystkich pojedynkach drużyna pokazała charakter, nieustępliwość oraz wolę walki – ocenia trener elblążanek Andrzej Jewniewicz. Dobra gra w przyjęciu, dobry blok, a także i zagrywka okazały się drogą do sukcesu. Cieszy fakt, że dobrze do zespołu wkomponowały się młode zawodniczki, jeszcze juniorki, rozgrywające: Aleksandra Szczygłowska (Truso Elbląg) i Weronika Wołodko (Sparta Braniewo). Pozostała młodzież też dobrze rokuje na przyszłość. W tej chwili brakuje jej ogrania. Jestem optymistą i wierzę, że już w niedługim czasie będzie sobie dobrze radziła w lidze.

Trenerzy elbląskiego zespołu, Jewniewicz i Wojciech Samulewski, mają jeszcze dwa tygodnie, by jak najlepiej przygotować drużynę do kolejnego sezonu w II lidze. – Teraz pracujemy nad taktyką, siłą zagrywki oraz techniką – mówi Andrzej Jewniewicz. – Najważniejsze, że nikt nie narzeka na żadne urazy, a same zawodniczki palą się do gry i obiecują walkę w każdym spotkaniu.Na inaugurację sezonu 27 września elblążanki zagrają na wyjeździe z Orłem Malbork.

Pozostałe wyniki turnieju w Słupsku:

Czarni – Atom Trefl II 1:2
Czarni – Wybrzeże 3:0
Czarni – Libero 1:2
Libero – Atom Trefl II 0:3
Libero – TPS Rumia 3:0
Wybrzeże – Atom Trefl II 0:3

źródło: elblag.wm.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved