Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Chadała: Takich propozycji się nie odrzuca

Michał Chadała: Takich propozycji się nie odrzuca

fot. archiwum

Przed Michałem Chadałą nowe wyzwania. Od tego sezonu były już trener młodych zawodników ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie drugim szkoleniowcem seniorskiego zespołu walczącego w PlusLidze o najwyższe cele.

Michał Chadała przez cztery lata był trenerem młodej ZAKSY. Stworzył drużynę od podstaw, można pokusić się o stwierdzenie, że było to jego "dziecko", jednak pozostawił drużynę Młodej Ligi i podjął się roli II trenera ZAKSY. – Takich propozycji się nie odrzuca, był to dla mnie awans, za który dziękuję zarządowi oraz trenerowi Świderskiemu. W pierwszym zespole dalej będą grać wybrani zawodnicy z Młodej Ligi, więc będę mieć ich na oku. A tak poważnie, zawsze będę służył pomocą trenerowi Młodej Ligi – stwierdził II trener zespołu z Opolszczyzny.

Nowym trenerem młodej ZAKSY został wybitny i doskonale znany w kędzierzyńskim środowisku Roland Dembończyk. Sam Chadała mówi, że to doskonały wybór, bo to wyjątkowa postać. – Do sztabu ZAKSY dołączył Roland Dembończyk – postać, której nie trzeba rekomendować w jakiś szczególny sposób. Myślę, że Młoda Liga trafiła w Kędzierzynie-Koźlu w dobre ręce i będziemy mieli dużo radości z tych młodych zawodników – przyznał.

II trener ZAKSY pytany o to, czy sztab szkoleniowy nie boi się stawiać na zawodników niedoświadczonych, grających w Młodej Lidze, odpowiedział: – W pierwszym zespole grają wspaniali zawodnicy. Gracze z Młodej ZAKSY, którzy wejdą do dwunastki lub będą uczestniczyć w treningach, lepiej trafić nie mogli. Nauka, którą otrzymają, jest nieoceniona dla zawodników w tak młodym wieku. Jako sztab szkoleniowy myślimy o tym, żeby w przyszłości byli motorami napędowymi drużyny seniorskiej.Wielu zawodników opuściło szeregi Młodej ZAKSY. – Karol Butryn przeszedł długą drogę w Młodej ZAKSIE i z nieopierzonego juniora stał się facetem, który swoją grą zasłużył na możliwość konfrontacji w zespołach pierwszej ligi, będzie grał w KPS-ie Siedlce – pod okiem Sławomira Gerymskiego. Marcin Brzeziński opuścił zespół z racji wieku. Jest teraz zawodnikiem klubu niemieckiej Bundesligi – Chemie Volley Mitteldeutschland, gdzie pod swoje skrzydła zabrał go Artur Augustyn. Mateusz Kamiński został zawodnikiem Victorii Wałbrzych, również zespołu pierwszej ligi, a Łukasz Koziura czeka na oferty klubów PlusLigi – powiedział zastępca Sebastiana Świderskiego.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved