Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Królowa Plaży 2014 w Zachełmiu

Królowa Plaży 2014 w Zachełmiu

fot. archiwum

Znamy już nową Królową Plaży sezonu 2014 w Polsce. Między 12 a 14 września rozegrana została szósta edycja tych zawodów. W czasie trzydniowych zmagań zaprezentowało się osiem zawodniczek z Polski i dwie z Czech. Zwyciężyła Magdalena Saad.

W pierwszej fazie zawodów rywalizacja odbywała się w grupie A i B, gdzie rozstawiono zawodniczki zgodnie z pozycją w rankingu PZPS. Grupę A stworzyły: Joanna Wiatr, Agnieszka Adamek, Aleksandra Kwiatkowska, Natalia Gruszczyńska i Teresa Jarosova (Czechy), zaś grupę B: Martyna Wardak, Aleksandra Zdon, Magdalena Saad, Aleksandra Wróblewska i Eliszka Nowakova (Czechy).

Po pierwszej rundzie wyłoniono pięć zawodniczek awansujących do dużego finału, w którym stawką był już tytuł Królowej Plaży. O to prestiżowe miano walczyły Wiatr, Zdon, Adamek, Kwiatkowska i Saad. Walka w finale była bardzo ciekawa, bo system obowiązujący w turniejach tego typu wymusza w każdym kolejnym meczu grę z innym partnerem. Mecze stały na wysokim poziomie, co nie dziwi ze względu na klasę zawodniczek, o której świadczy też fakt, że rozegranie pięciu spotkań nie pozwoliło wyłonić najlepszej, bo Saad i Adamek uzyskały taką samą liczbę zwycięstw i małych punktów. Oznaczało to, że do wyłonienia Królowej Plaży potrzebna była dogrywka, w której Adamek wybrała do gry swoją stałą partnerkę, czyli Kwiatkowską, a Saad doświadczoną Joannę Wiatr. Większe doświadczenie Saad i Wiatr pozwoliło im wygrać dogrywkę 15-11, co dało Saad zwycięstwo w całych zawodach.

Kolejność końcowa:
1. Magdalena Saad
2. Agnieszka Adamek
3. Aleksandra Kwiatkowska
4. Joanna Wiatr
5. Aleksandra Zdon
6. Martyna Wardak
7. Eliszka Nowakova
8. Teresa Jarosova
9. Natalia Gruszczyńska
10. Aleksandra WróblewskaPrzy okazji turnieju Królowa Plaży 2014 rozegrano analogiczny turniej dla zawodniczek klasyfikowanych w rankingu turniejów rozgrywanych na Dolnym Śląsku. Wzięło w nim udział osiem zawodniczek, a najlepszą okazała się Paulina Sdebel.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved