Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Dąbrowianki najlepsze w Trzciance

Dąbrowianki najlepsze w Trzciance

fot. Tomasz Tadrała

W Trzciance zakończył się trzydniowy turniej z udziałem zespołów Orlen Ligi i I ligi kobiet. Najlepsze okazały się dąbrowianki, które wygrały wszystkie mecze. Za nimi uplasowały się Developres, KSZO, a na końcu znalazł się Zawisza Sulechów.

W ostatnim dniu turnieju w Trzciance jako pierwsze na parkiecie pojawiły się zespoły z Dąbrowy Górniczej i Rzeszowa. Lepiej w mecz weszły podopieczne Marcina Wojtowicza, które przez większość premierowej odsłony meczu utrzymywały dwupunktowe prowadzenie. Dopiero podwójna zmiana w obozie MKS-u odwróciła losy partii. W miejsce Cemberci i Koniecznej weszły Łukaszewska i Piekarczyk, a gdy Dziękiewicz zablokowała Olszówkę, gra rzeszowianek nagle się rozsypała. Bardzo dobrze zagrywała Zakrewskaja, z której serwisami sporo problemów miały rzeszowianki, które przegrały końcówkę pierwszego seta 21:25.

Po zmianie stron inicjatywę bardzo szybko przejął zespół Juana Serramelera. Po bloku Zakrewskajej na Szeremecie dąbrowianki wyszły na 6:3, a po kolejnym punkcie na siatce Sobolskiej odskoczyły na 12:6. Gdy o ręce Staniuchy-Szczurek rozbiła się Jagodzińska, MKS Dąbrowa Górnicza miał dziewięć oczek przewagi (21:12). Wówczas ekipa z Zagłębia nieco się rozluźniła i po asie serwisowym Jagodzińskiej było tylko 17:21. Końcówka należała do dąbrowianek, które wygrały 25:18.

MKS Dąbrowa Górnicza po zmianie stron poszedł za ciosem i już po chwili prowadził 5:1. Beniaminek szybko opanował nerwy i dzięki akcjom Olszówki, Szeremety i Budzoń remisował 7:7. Oba zespoły szły punkt za punkt do stanu 17:17. Wówczas podopieczne trenera Wojtowicza wykorzystując błędy przeciwnika, odskoczyły na 20:17, utrzymując kilkupunktową zaliczkę do końca partii.W czwartej odsłonie meczu ekipa Juana Serramelera bardzo szybko odzyskała inicjatywę na parkiecie. Rzeszowianki już po kilku akcjach przegrywały 5:8. Choć siatkarkom z Podkarpacia udało się jeszcze zbliżyć do przeciwnika, przegrały 18:25, zajmując drugie miejsce w turnieju.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa G. – KS Developres SkyRes Rzeszów 3:1
(25:21, 25:18, 22:25, 25:18)

Składy zespołów:
MKS Dąbrowa G.:
Cemberci, Mancuso, Sobolska, Konieczna, Zakrewskaja, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska i Staniucha-Szczurek
Developres: Szeremeta, Mucha, Nowakowska, Budzoń, Olszówka, Warzocha, Borek (libero) oraz P. Filipowicz (libero), Jagodzińska, Ilwińska i K. Filipowicz


W spotkaniu o 3. miejsce w imprezie zmierzyły się kolejny beniaminek Orlen Ligi, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i jeden z pretendentów do mistrzostwa I ligi kobiet, Zawisza Sulechów. Ekipa Marka Mierzwińskiego jedynie w pierwszej i trzeciej odsłonie meczu była w stanie przeciwstawić się ostrowczankom której wygrały 25:21 i 25:20. Drugi set był absolutnym pokazem dominacji KSZO, które oddało drużynie z Sulechowa jedynie 10 punktów.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – KS KSZO Ostrowiec Św. 0:3
(21:25, 10:25, 20:25)

Składy zespołów:
KSZO: Brojek, Wójcik, Bawoł, Kuligowska, Ganszczyk, Duda, Ścibisz (libero) oraz Wasilewa, Tobiasz i Nowakowska (libero)

Tabela końcowa

1. Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza
2. KS Developres SkyRes Rzeszów
3. KS KSZO Ostrowiec Św.
4. MLKS Roltex Zawisza Sulechów 

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved