Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Bialanki najlepsze w Bobolicach

Bialanki najlepsze w Bobolicach

W Bobolicach swoją formę sprawdzały cztery drużyny grające w Orlen Lidze. Najlepsze okazały się siatkarki z Bielska-Białej. Trzecie miejsce zajęły bydgoszczanki. Turniej miał jednak na celu głównie charakter przygotowawczy do sezonu.

W ostatnim dniu turnieju jako pierwsze wyszły na boisko siatkarki KS-u Pałac Bydgoszcz i SK Banku Legionovii Legionowo. Pałacanki w porannym meczu od samego początku dominowały na boisku. Najbardziej wyrównana okazała się trzecia odsłona spotkania, w której zawodniczki z Legionowa miały szansę na odwrócenie losów spotkania, ale rywalki już na to nie pozwoliły (25:21). Dzięki pewnemu zwycięstwu miejsce na najniższym stopniu podium zajęły zawodniczki z Bydgoszczy. Najlepszą zawodniczką tego spotkania została wybrana Marta Biedziak, rozgrywająca Pałacu Bydgoszcz. Agata Kopczyk, trener bydgoszczanek nie ukrywała zadowolenia z postawy swoich podopiecznych. – Jestem zadowolona z tego turnieju. Cieszę się, że dziewczyny podjęły walkę w każdej partii, wykazały się determinacją i nie poddawały się, o czym świadczą zdobywane punkty w setach. To jest dla mnie bardzo cenne i za to dziękuję moim zawodniczkom. Cały czas jesteśmy w ciężkim treningu i na efekty trzeba jeszcze trochę poczekać – przyznała Kopczyk. Nie szczędziła ona słów pochwały dla siatkarek Pałacu Bydgoszcz. – Takiej grupy niejeden trener może mi zazdrościć. Są to wspaniałe dziewczyny, chętne do pracy i cieszę się, że mogę z nimi pracować w takiej atmosferze – zakończyła trener bydgoskiej drużyny.

KS Pałac Bydgoszcz – SK Bank Legionovia Legionowo 3:0
(25:20, 25:19, 25:21)

Później zmierzyły się ze sobą pilanki i zespół z Bielska-Białej. Ten mecz decydował o zwycięstwie w całym turnieju, bo obie drużyny miały przed jego rozpoczęciem na swoim koncie po sześć punktów. Siatkarki z Bielska-Białej szybko przejęły inicjatywę i wypracowały sobie kilka oczek przewagi. W końcówce premierowej odsłony potwierdziły swoją wyższość nad zespołem PGNiG Nafta Piła i pewnie wygrały pierwszą partię (25:21). W drugim secie podopieczne Leszka Rusa musiały gonić wynik (14:16). Pilanki nie potrafiły jednak obronić tej zaliczki, a ich przestój w grze spowodował, że bialanki prowadziły już 2:0 w setach. W secie ostatniej szansy dla zespołu z Piły niespodziewanie dobrze zaprezentowały się siatkarki prowadzone przez trenera Dominika Kwapisiewicza i zdeklasowały rywalki w trzeciej odsłonie (25:15). Bialanki szybko odpłaciły się przeciwniczkom pięknym za nadobne, rozpoczynając czwartego seta od wyniku 4:0. Korzystnego wyniku nie wypuściły już z garści i zakończyły to spotkanie (25:17). Mariola Wojtowicz została wybrana MVP tego meczu.

BKS Aluprof – PGNiG Nafta Piła 3:1

(25:21, 25:18, 15:25, 25:17)