Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Bernardo Rezende: Walczymy o przetrwanie i… powrót do Katowic

Bernardo Rezende: Walczymy o przetrwanie i… powrót do Katowic

fot. archiwum

Trzech podstawowych zawodników reprezentacji Brazylii kończyło niedzielny mecz z Rosją z kontuzjami. Wallace ma problem z lewą kostką, Murilo z prawym udem, a Sidao z prawym kolanem. Który z nich zdąży się wykurować na wtorkowy mecz z Polską?

Murilo naciągnął mięsień. To, co możemy zrobić, to codziennie go badać i sprawdzać, czy jest w stanie grać. Wallace skręcił kostkę, ale dziś rano obudził się w dużo lepszym stanie. Jasne, że czym innym jest chodzenie, a czym innym granie w siatkówkę, ale moim zdaniem jest szansa, że będzie w składzie. A Sidao czuje się dobrze i powinien być do dyspozycji – mówi lekarz brazylijskiej kadry cytowany przez portal terra.com.br.

Na ten sam temat wypowiada się również trener Canarinhos. Zdaniem Bernardo Rezende występ Murilo i Wallace’a przeciwko Polsce jest bardzo mało prawdopodobny, selekcjoner mistrzów świata liczy za to na Sidao.Ale przede wszystkim musimy się skupić na tym, co możemy zrobić: na treningu, na wyleczeniu tych, których wyleczyć się da i na przygotowaniu do meczu z drużyną, która rozgrywa znakomity turniej. Nie jest łatwo dokonywać zmian, szczególnie że jako zwycięzca grupy powinniśmy mieć dzień przerwy, ale go nie mamy. Walczymy więc o przetrwanie. Celem moim i chłopaków jest dobra gra, a następnie powrót do Katowic. Chciałbym właśnie tam zakończyć mistrzostwa – mówi Rezende, który wyraźnie docenia klasę biało-czerwonych. – Polska gra bardzo dobrze i ma wszelki dane ku temu, by sprawić nam ogromne problemy. Moim zdaniem dziś jest jednym z faworytów do tytułu – ocenia. – Poza tym przyjdzie nam się mierzyć z publicznością zakochaną w siatkówce. Ale cóż, zaczyna się właśnie walka na śmierć i życie i zadaniem naszego zespołu jest przeżyć – puentuje Rezende.

Spróbujemy wygrać najwięcej, jak się da, choć jak to w sporcie – raz wygrywasz, raz przegrywasz. Zespoły zostają i odpadają, ale my zawsze walczymy o medal w każdych rozgrywkach. To największy komplement, jaki można powiedzieć o tym zespole. Jest regularny i w ostatnich kilkunastu latach regularnie walczy o sukcesy – przyznaje brazylijski szkoleniowiec.źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved