Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia odwołuje sparingi

Resovia odwołuje sparingi

fot. archiwum

Cztery z zaplanowanych wcześniej przedsezonowych meczów Asseco Resovii Rzeszów nie odbędą się. Klub odwołał sparingi zaplanowane na ten tydzień, bo trener Andrzej Kowal ma do dyspozycji obecnie tylko pięciu graczy.

Od początku przygotowań w Rzeszowie trenują tylko: Czech Lukas Tichacek, Łukasz Perłowski, Michał Żurek i Dawid Dryja. Z zespołem przygotowuje się też Olieg Achrem, który wraca po kontuzji, ale ten pracuje według specjalnie przygotowanego dla niego planu treningowego. O grze jeszcze nie ma mowy. Dopiero w poniedziałek do kolegów dołączył natomiast Amerykanin Russell Holmes, ostatni nabytek wicemistrzów Polski, którzy teraz przygotowywać będą się w… pięciu.

Z tego też powodu szkoleniowiec Asseco Resovii zdecydował się odwołać zaplanowane na ten tydzień sparingi. W tygodniu w Nowym Sączu rzeszowianie mieli się zmierzyć ze słowackim Chemesem Humenne, a w weekend zagrać dwa mecze z Jastrzębskim Węglem. Dopiero po weekendzie do zespołu dołączać będą kolejni gracze, ci, którzy występowali na mistrzostwach świata. Po drugiej fazie z turniejem pożegnali się m.in. Serbowie, Bułgarzy i Amerykanie.

A to oznacza, że ci gracze, którzy zostali jeszcze na mistrzostwach świata, praktycznie nie będą mieć wolnego. Turniej kończy się bowiem w niedzielę, a w środę mają już trenować w Rzeszowie. A w imprezie wciąż udział bierze aż sześciu siatkarzy Asseco Resovii. W reprezentacji Polski są to Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Piotr Nowakowski, Rafał Buszek i Krzysztof Ignaczak. Z kadrą Niemiec gra dalej natomiast Jochen Schöps.Gdy trener Andrzej Kowal będzie miał już pełny skład, wreszcie rozpocznie gry kontrolne. Na tydzień przed startem ligi Asseco Resovia zagra w Memoriale im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Oprócz rzeszowian w turnieju udział wezmą także ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, AZS Politechnika Warszawska, BBTS Bielsko-Biała, Indykpol AZS Olsztyn oraz Legia Warszawa.

* więcej w serwisie rzeszow.sport.pl
* autorem jest Marcin Lew (rzeszow.sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved