Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Igor Kolaković zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Serbii

Igor Kolaković zrezygnował z funkcji trenera reprezentacji Serbii

fot. archiwum

Reprezentacja Serbii nie zdołała awansować do trzeciej fazy rozgrywanych w Polsce siatkarskich mistrzostw świata. Dla sztabu szkoleniowego i samych zawodników jest to rozczarowujący wynik, który pociągnął już za sobą pewne zdarzenia.

Podczas spotkania z prezesem związku Aleksandarem Boriciciem, które odbyło się w Łodzi, trener Igor Kolaković poinformował, że rezygnuje z pełnionej funkcji. Dymisja została przyjęta. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Plavi ulegli jedynie reprezentacji Polski w meczu na Stadionie Narodowym w Warszawie, pomimo często nie najlepszego stylu pewnie jednak awansowali dalej. W kolejnej fazie turnieju jednak spisali się słabo, przegrali ze Stanami Zjednoczonymi, Iranem i Francją, wygrali jedynie z będącymi w głębokim kryzysie Włochami. Rywalizację w grupie zakończyli na piątej pozycji. W całym turnieju zostali sklasyfikowani na 9. miejscu.

Igor Kolaković reprezentację Serbii prowadził od 2006 roku. Serbowie pod jego wodzą zdobyli w 2011 roku mistrzostwo Europy oraz dwa brązowe medale mistrzostw Starego Kontynentu (2007, 2013). W 2008 i 2009 roku Plavi zdobyli srebrne medale Ligi Światowej, a w 2010 roku wywalczyli brąz. Na ostatnich mistrzostwach świata, cztery lata temu we Włoszech, Serbia stanęła na najniższym stopniu podium. Serbowie z Igorem Kolakoviciem dwukrotnie brali udział także w igrzyskach olimpijskich. W 2012 roku, w Londynie Plavi zostali sklasyfikowani na miejscach 9-10, natomiast cztery lata wcześniej, w Pekinie rywalizację zakończyli na ćwierćfinale (miejsca 5-8). Nie jest jeszcze znane nazwisko następcy Igora Kolakovicia.

źródło: inf. własna, ossrb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved