Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Winiarski zagra już z Francją?

Winiarski zagra już z Francją?

fot. Łukasz Krzywański

Przeprowadzone w niedzielę badania nie wykazały u Michała Winiarskiego uszkodzenia kręgosłupa. Doszło do spięcia mięśniowego. Zawodnik odczuwa ból, ale nie jest jednak przesądzone, że w meczu przeciwko Francuzom kapitan reprezentacji nie wystąpi.

W pierwszym momencie po doznaniu kontuzji przez Michała Winiarskiego można było odnieść wrażenie, że to poważny uraz. Zawodnik miał problemy z poruszaniem się i przy pomocy członków sztabu oraz kolegów z drużyny najpierw został położony na parkiecie, a następnie, już na siedząco, oglądał końcówkę trzeciej partii. Po tym secie Winiarski opuścił halę. – Na razie wiemy tylko tyle, że spięło mu plecy. Jak poważny to uraz, dowiemy się pewnie jutro, wtedy stanie się także jasne, czy zagra w następnych spotkaniach, bo przeciwko Francji raczej na pewno nie wystąpi – powiedział po meczu trener polskiej kadry, Stephane Antiga.

Na razie nie ma żadnej diagnozy. Podczas wyskoku Michał poczuł ból w plecach. W niedzielę pojedziemy do szpitala na badania. Sprawdzimy, co się stało. Nie chciałbym oceniać sytuacji na gorąco. Po wspomnianych badaniach podejmiemy decyzję ws. występu Winiarskiego w najbliższym meczu – wyjaśnił Jan Sokal, lekarz reprezentacji Polski.

Chociaż w pierwszych chwilach kontuzja wyglądała groźnie, kibiców nieco uspokoił wpisem na swojej stronie Krzysztof Ignaczak.Spięte plecy. Dostał zastrzyk rozluźniający. Zobaczymy jutro. Trzymamy kciuki, żeby sztab medyczny postawił go na nogi. Sam zainteresowany mówi, że nie jest najgorzej. Przypomnijmy, że zawodnik już wcześniej, w minionych latach miewał problemy z plecami.
Przeprowadzone badania wykazały spięcie mięśniowe. Jest szansa, że dzięki zabiegom fizjoterapeutycznym i rehabilitacyjnym kapitan reprezentacji zagra już w niedzielę. – Trudno jest teraz cokolwiek wyrokować. Michał przechodzi zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Jest pod opieką Pawła Brandta, a decyzja, czy znajdzie się w meczowej dwunastce, zapadnie prawdopodobnie w ostatniej chwili – zaznaczył  Mariusz Szyszko. Zawodnik nie uczestniczył w porannym treningu. W opinii naszego lekarza Jana Sokala doszło do spięcia mięśniowego. Teraz robimy wszystko, by Michał był zdolny do gry. On sam jednak podejmie tę decyzję – powiedział rzecznik kadry.

źródło: iglaszyte.pl, inf. własna, Polsat Volleyball

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved