Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Stephane Antiga: Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy

Stephane Antiga: Musimy zagrać najlepiej jak potrafimy

fot. pzps.pl

- Zobaczyliśmy dziś zawodników rezerwowych po jednej i drugiej stronie grających na bardzo wysokim poziomie, co mnie bardzo cieszy. Teraz czekamy na kolejną rundę - mówił po meczu z Francuzami selekcjoner reprezentacji Polski, Stephane Antiga.

Reprezentacja Francji wprawdzie przegrała ostatni mecz II rundy po tie-breaku z Polską, jednak ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło jej uniknąć gry w kolejnej fazie z Brazylią. – Nie jestem jakoś szczególnie zadowolony po tym meczu. Ważne, że wykonaliśmy założenie trenera przed tym meczem, wygraliśmy dwa sety i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Dobrze, że na boisku pojawiło się dziś kilku zawodników rezerwowych, którzy dali odpocząć pozostałym. Ten turniej jest długi, ważne, że jesteśmy zdrowi, a słyszeliśmy, że przeciwnicy dziś mieli problemy z kontuzjami. Koncentrujemy się na tym, co będzie dalej – przyznał po spotkaniu kapitan reprezentacji Francji, Benjamin Toniutti. Jestem zadowolony i czekam na kolejną rundę – krótko rozpoczął swoją pomeczową wypowiedź trener trójkolorowych Laurent Tillie.Zawsze bardzo fajnie gra się w Polsce przeciwko gospodarzom, atmosfera na trybunach jest fantastyczna. Chcieliśmy ten mecz wygrać, żeby potwierdzić pierwsze miejsce w grupie, niestety się nie udało. Polacy zaczęli bardzo mocno i musiałem wprowadzić zawodników rezerwowych wcześniej, niż planowałem. Udało nam się dogonić, niestety Polacy znów okazali się lepsi w ostatniej partii. Mimo wszystko jestem zadowolony z tego meczu – przyznał francuski szkoleniowiec.

Mimo tego, że awans mieliśmy zapewniony przed meczem, to chcieliśmy wygrać, żeby udowodnić, że ten awans zawdzięczamy sobie. Liczyliśmy na trzy punkty, skład rywali nie miał tu dla nas żadnego znaczenia. Teraz zapominamy o tym co było i czekamy na losowanie. Przed nami dwa najważniejsze mecze tego lata – przyznał na konferencji prasowej Michał Kubiak, który… nie znał jeszcze wyniku losowania. – Było to dla nas bardzo ważne spotkanie. Chcieliśmy je wygrać, by mieć łatwiejszą sytuację przed losowaniem. Wygraliśmy, ale i tak zajęliśmy drugie miejsce w grupie. Zobaczyliśmy dziś zawodników rezerwowych po jednej i drugiej stronie grających na bardzo wysokim poziomie, co mnie bardzo cieszy. Teraz czekamy na kolejną rundę. W niej zagra sześć najlepszych drużyn i niezależnie od tego, z kim zagramy, musimy zagrać najlepiej jak potrafimy – dodał szkoleniowiec biało-czerwonych, Stephane Antiga.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved