Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Rzeszowianki i dąbrowianki niepokonane w Trzciance

Rzeszowianki i dąbrowianki niepokonane w Trzciance

W rozgrywanym w Trzciance turnieju towarzyskim niepokonane pozostają ekipy z Rzeszowa i Dąbrowy Górniczej. Obydwie drużyny pierwszego dnia turnieju odniosły pewne zwycięstwa, pozostawiając w pokonanym polu sulechowianki i ostrowczanki.

Siatkarki z Zagłębia rozpoczęły turniej w Trzciance od mocnego uderzenia. Po ataku Koniecznej i błędach Żanety Baran zespół Orlen Ligi prowadził 3:0. Podopieczne Marka Mierzwińskiego dzięki kontrze Osadczuk zbliżyły się na 3:4, ale na boisku rozpoczynała się dominacja dąbrowianek, które po akcji Zakrewskajej odskoczyły na 11:6. Anna Sołodkowicz próbowała jeszcze wziąć ciężar gry na swoje barki (10:14), jednak po punktowej zagrywce Cemberci MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 20:15, wygrywając po bloku Sobolskiej na Bury 25:13.

Problemy z przyjęciem zagrywki sprawiły, że dąbrowianki bardzo szybko ustawiły sobie kolejną odsłonę meczu. Po serwisach Koniecznej było 6:2, a gdy z pola serwisowego zeszła Mancuso MKS Dąbrowa Górnicza prowadził 18:7. Sulechowianki nie miały pomysłu na przeciwstawienie się rywalkom i po kolejnych asach serwisowych Koniecznej Zawisza przegrywał 10:24, oddając seta po błędzie Bury.

Trzecia i ostatnia partia meczu, tak jak poprzednie, od początku toczyła się pod dyktando siatkarek z Zagłębia. Dzięki kontrze Joanny Staniuchy-Szczurek było już 20:10. Wówczas do głosu doszły sulechowianki, które przy zagrywce Ewy Kwiatkowskiej zbliżyły się na 16:21. W końcówce seta większym doświadczeniem wykazała się ekipa Tauronu Banimexu MKS-u, zwyciężając 25:17.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa G. – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:0
(25:13, 25:10, 25:17)

MKS Dąbrowa G.: Cemberci, Mancuso, Sobolska, Konieczna, Zakrewskaja, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Piekarczyk, Łukaszewska i Staniucha-Szczurek
Zawisza: Szymańska, Sołodkowicz, Osadczuk, Baran, Skiba, Kwiatkowska, Wellna (libero) oraz Bury, Perlińska, Wawrzyniak i Witkowska

W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły, które znają się doskonale. Naprzeciw siebie stanęły ekipy z Rzeszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwsza odsłona meczu, choć inicjatywa w niej należała do podopiecznych Marcina Wojtowicza, była dość wyrównana. Po błędzie w ataku Katarzyny Brojek Developres odskoczył na 6:4, ale gdy sędziowie odgwizdali błąd Karolinie Filipowicz, w Trzciance był remis 9:9. Na skrzydle nie do zatrzymania była Magdalena Olszówka, która wyprowadziła beniaminka z Podkarpacia na 16:13. Ostrowczanki nie dawały za wygraną i odrobiły straty w końcówce partii po bloku Kamili Ganszczyk na Magdalenie Hawryle (21:21). Przy stanie 24:25 w ataku pomyliła się Katarzyna Brojek i rzeszowianki mogły cieszyć się z pierwszego wygranego seta.

Po zmianie stron ekipa z Rzeszowa wciąż kontynuowała zwycięską passę. Duża w tym zasługa Magdaleny Jagodzińskiej i Ewy Śliwińskiej, które bardzo dobrze zagrywały (4:1). Kiedy asa serwisowego dołożyła Hawryła, było 7:2. Podopieczne Dariusza Parkitnego popełniały sporo błędów, całkowicie oddając pole rywalkom (4:13). Niemoc KSZO przełamała dopiero Brojek, a gdy w polu serwisowym stanęła Grzelak, w szeregach Developresu zrobiło się nerwowo, bowiem siatkarki ze świętokrzyskiego przegrywały tylko trzema oczkami (10:13). Przy stanie 18:15 ciężar gry wzięła na siebie Olszówka, rzeszowianki odskoczyły na 23:17, wygrywając po bloku Dominiki Nowakowskiej 25:17.

Początek trzeciej odsłony należał do drużyny z Podkarpacia, ale tym razem po drugiej stronie siatki z bardzo dobrej strony pokazały się Wasilewa i Grzelak. Kiedy Ganszczyk zablokowała Olszówkę, KSZO prowadziło 12:9, jednak przewaga ostrowczanek nie trwała długo. Nowakowska odrobiła straty, a po kontrze Jagodzińskiej beniaminek z Rzeszowa prowadził 18:15. Po asie Anety Dudy był remis (18:18), a kiedy na skrzydle przebiła się Kuligowska, ekipa trenera Parkitnego wyszła na 21:19. Choć w końcówce gra ponownie się wyrównała, partia należała do ostrowczanek, które wygrały 25:23.

W secie numer cztery walka punkt za punkt toczyła się do stanu 7:7. Rzeszowianki odskoczyły na 15:10 i choć po kontrach Kuligowskiej przy stanie 15:13 o czas poprosił trener Wojtowicz, ostrowczanki wyrównały na 20:20, obejmując jednopunktowe prowadzenie po kontrze Brojek. Pięć kolejnych akcji należało do Developresu, który wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:1.

KS Developres SkyRes Rzeszów – KS KSZO Ostrowiec Św. 3:1
(26:24, 25:17, 23:25, 25:21)

Developres: K. Filipowicz, Olszówka, Warzocha, Szeremeta, Śliwińska, Hawryła, Borek (libero) oraz P. Filipowicz (libero), Budzoń, Jagodzińska, Mucha, Nowakowska i Kazała
KSZO: Tobiasz, Kuligowska, Duda, Brojek, Bawoł, Ganszczyk, Ścibisz (libero) oraz Wasilewa, Grzelak, Wójcik i Nowakowska (libero)

Z ponad półgodzinnym opóźnieniem rozpoczął się popołudniowy mecz KSZO z dąbrowiankami. Górą były siatkarki z Zagłębia, które pewnie wygrały w trzech setach.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa G. – KS KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:17, 25:12, 25:15)

MKS Dąbrowa G.: Cemberci, Mancuso, Sobolska, Konieczna, Zakrewskaja, Dziękiewicz, Strasz (libero) oraz Staniucha-Szczurek, Urban (libero), Piekarczyk i Łukaszewska
KSZO: Wójcik, Kuligowska, Duda, Brojek, Bawoł, Ganszczyk, Nowakowska (libero) oraz Ścibisz (libero), Stefańska, Grzelak, Wasilewa i Tobiasz

W ostatnim meczu pierwszego dnia turnieju również w trzech setach zakończyło się spotkanie Developresu z Zawiszą Sulechów. Jutro podopieczne Marcina Wojtowicza zmierzą się z MKS-em Dąbrową Górnicza, z kolei ostrowczanki zagrają z pierwszoligowym Zawiszą.

KS Developres SkyRes Rzeszów – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 3:0
(25:23, 25:16, 25:19)

Developres: K. Filipowicz, Śliwińska, Warzocha, Szeremeta, Głaz, Nowakowska, Borek (libero) oraz Olszówka, Budzoń, Mucha, Kazała i P. Filipowicz (libero)