Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Puchar pozostał w Wałbrzychu

Puchar pozostał w Wałbrzychu

Victoria PWSZ Wałbrzych wygrała turniej o Puchar Prezesa Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria S. A. W pokonanym polu podopieczni trenera Janczaka pozostawili Stal AZS PWSZ Nysa i Akademię Talentów Jastrzębskiego Węgla.

Mimo że trwają jeszcze mistrzostwa świata, to do rozpoczęcia rozgrywek ligowych pozostało coraz mniej czasu. Wszystkie zespoły rozgrywają więc sporo sparingów, by jak najlepiej zgrać się przed startem ligowych zmagań. W weekend odbyło się wiele towarzyskich turniejów, a jeden z nich rozegrany został w Wałbrzychu. Udział w nim wzięli gospodarze, Stal AZS PWSZ Nysa oraz Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla (rocznik 96/97) wsparta Jakubem Popiwczakiem (libero) oraz Mateuszem Kańczokiem (środkowy).

Na inaugurację zmagań gospodarze zmierzyli się z jastrzębianami. Młodzi siatkarze nie nawiązali zbyt wyrównanej walki z beniaminkiem I ligi. Gładko przegrali 0:3, w żadnym z setów nie przekraczając bariery 20 punktów. Nieco lepiej poszło im w starciu ze Stalą, bowiem urwali jej jednego seta, jednak ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu. Zatem ostatni mecz, w którym Victoria podejmowała zespół z Nysy, okazał się pojedynkiem o pierwsze miejsce w turnieju. Szczególnie dwa pierwsze jego sety były dość jednostronne, bowiem inicjatywa na boisku leżała w nich po stronie wałbrzyszan. W trzeciej partii przebudzili się podopieczni trenera Bułkowskiego, ale po zaciętej końcówce ją również przegrali, więc musieli zadowolić się drugą lokatą w turnieju, a puchar pozostał w Wałbrzychu. Tytuł MVP powędrował w ręce Macieja Fijałka.

Warto podkreślić, że w piątek podopieczni trenera Janczaka wspólnie trenowali z drużyną prowadzoną przez Jarosława Kubiaka, zaś nyscy akademicy rywalizowali o Superpuchar Opolszczyzny z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Jednak tym razem nie udało im się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to okazali się lepsi od przeciwnika występującego w PlusLidze.