Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PGNiG Nafta Piła i BKS Aluprof wciąż niepokonane w Bobolicach

PGNiG Nafta Piła i BKS Aluprof wciąż niepokonane w Bobolicach

W drugim dniu rozgrywanego w Bobolicach turnieju towarzyskiego swoje drugie zwycięstwa odniosły siatkarki BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała i PGNiG Nafty Piła. W niedzielę te dwie drużyny powalczą o wygraną w turnieju.

W drugim meczu Turnieju Piłki Siatkowej Energa Cup Bobolice 2014 BKS Aluprof zmierzył się z Pałacem Bydgoszcz. W porównaniu z pierwszym spotkaniem bielszczanek trener Leszek Rus całkowicie zmienił wyjściowy skład. Jedyną siatkarką, która oba mecze rozpoczęła od pierwszej piłki, była… Mariola Wojtowicz, która nie ma na swojej pozycji zmienniczki. Pierwszy set dość niespodziewanie wygrała drużyna z Bydgoszczy. Bielszczanki prowadziły tylko na początku seta. Później do głosu doszły Pałacanki, które zyskały dwupunktową przewagę i nie oddały jej do samego końca, wygrywając pierwszą partię 25:23.

W drugim secie bielskie siatkarki od początku były lepsze. Prowadzenie 4:3, 8:7 przerodziło się szybko w pięć punktów przewagi (12:7), które BKS Aluprof utrzymał do końca tej odsłony meczu i wygrał 25:19. Trzecia partia rozpoczęła się od prowadzenia Pałacu 4:1. Potem bielszczanki wróciły do dobrej gry i odzyskały kontrolę nad meczem. Szybko objęły prowadzenie i rozpoczęły budowanie przewagi. Trzeci set padł łupem podopiecznych Leszka Rusa, które wygrały 25:19. Czwarty set znów lepiej rozpoczęły siatkarki Pałacu, które prowadziły 4:0, 8:4 i 12:5. BKS Aluprof jednak nie dawał za wygraną i zdecydowanie poprawił grę, dzięki czemu w błyskawicznym tempie odrabiał straty, doprowadzając do remisu po 18. Chwilę później podopieczne Leszka Rusa prowadziły już 22:18, a po kolejnych kilku akcjach wygrały 25:21 i cały mecz 3:1.

BKS Aluprof – Pałac Bydgoszcz 3:1
(23:25, 25:19, 25:19, 25:21)

MVP: Helena Horka

W innym sobotnim meczu zagrały zespoły z Piły i Legionowa. Trzeba przyznać, że było to bardzo zacięte spotkanie, nie brakowało w nim ładnych akcji, ale także i prostych, szkolnych błędów. Legionowianki wygrały po zaciętej końcówce pierwszego seta, ale w trzech kolejnych zwycięstwa wręcz wyszarpywały rywalkom pilanki. Jednostronnym widowiskiem był jedynie trzeci set.

PGNiG Nafta Piła – SK Bank Legionovia Legionowo  3:1

(24:26, 27:25, 25:14, 25:23)

MVP: Katarzyna Nadziałek