Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Losowanie grup w III rundzie będzie utajnione

MŚ: Losowanie grup w III rundzie będzie utajnione

fot. FIVB

Dziś zakończy się II runda siatkarskich mistrzostw świata. Do kolejnej fazy awansuje sześć najlepszych zespołów. Grupy w kolejnej fazie turnieju poznamy po wieczornym losowaniu, nie będzie ono jednak publiczne.

Przypomnijmy, że pewne udziału w III rundzie są już trzy zespoły – Francja, Brazylia i Rosja. O kolejne miejsca walczą Irańczycy, Amerykanie, Kanadyjczycy, Niemcy oraz nasza reprezentacja. Dziś po południu zagrają Stany Zjednoczone z Argentyną oraz Serbia z Iranem. Wygrana USA da podopiecznym Johna Sperawa awans, Iran z kolei będzie musiał wygrać z Serbią 3:0, lub 3:1, a następnie liczyć na gładką porażkę naszej drużyny z Francją. Biało-czerwonym do awansu w przypadku sukcesu Iranu wystarczą dwa wygrane sety. Znacznie prostsza jest sytuacja w drugiej grupie, walczące o ostatnie premiowane awansem miejsce Kanada i Niemcy w niedzielę zagrają ze sobą, stawką będzie dalsze uczestnictwo w mundialu.

W trzeciej rundzie mistrzostw świata zwycięzcy grupy E i F nie wpadną na siebie. Będą czekać na rywali. Pozostała czwórka trafi do jednego koszyka, z którego zostanie dolosowana do wspomnianych dwóch reprezentacji. A losowanie ma odbyć się niemal natychmiast po zakończeniu ostatniego meczu w Łodzi. Nie będzie jednak transmitowane. – Taką decyzję podjęła komisja FIVB. Chodzi o względy logistyczne. Trzeba to losowanie zrobić jak najszybciej, by drużyny mogły się przemieścić do innych miast, jeśli to będzie konieczne. Trzeba też ustalić plan treningów – wyjaśnia Janusz Uznański rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Losowanie mają przeprowadzić szef komitetu organizacyjnego mistrzostw Serb Aleksandar Boricić oraz supervisor łódzkiej części imprezy Shanrit Wongprasert z Tajlandii. – Zaproszeni są też przedstawiciele zespołów, które już awansowały, czyli Francji, Rosji i Brazylii. Później dołączą kolejne osoby – kończy Uznański.*Tekst Marcina Lwa czytaj także w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved