Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Luciano de Cecco: Będziemy chcieli bawić się siatkówką

Luciano de Cecco: Będziemy chcieli bawić się siatkówką

fot. Cezary Makarewicz

- Może i nie zagramy w finale, ale dla nas teraz motywacją jest coraz lepsza gra w kolejnych sezonach - przyznał po meczu z Włochami Luciano de Cecco. Siatkarze z Ameryki Południowej nie mają już szans na awans do czołowej szóstki turnieju.

W pierwszym secie Włosi szybko przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku, jednak potem to wy zaczęliście grać lepiej. Co zmieniło się w waszej grze od drugiej partii?

Lucciano de Cecco: Wydaje mi się, że w znacznym stopniu poprawiliśmy swoją dyspozycję w polu serwisowym. Poza tym ten mecz dobrze nam się ułożył, jeśli chodzi o grę w obronie i ataku.

Pojawiło się kilka zmian w składzie. Czy w jakiś sposób rozwiązały one wasze problemy na boisku?– Myślę, że to nie zmiany personalne, a taktyczne zadecydowały o tym, że zagraliśmy dziś lepiej. Udało nam się zatrzymać Lucę Vettoriego, zagrać dobrze taktycznie i w grze obronnej.

Mecz był bardzo emocjonujący, mimo tego, że ani twój zespół, ani siatkarze Mauro Berruto nie mają szans na awans. Czy ciężko znaleźć motywację przed takim spotkaniem?

Dla mnie motywacją jest lepsza gra w kolejnych turniejach, bo siatkówka reprezentacyjna nie kończy się na tym turnieju. To początek naszej współpracy z trenerem Velasco. Może i nie zagramy w finale, ale dla nas teraz motywacją jest coraz lepsza gra w kolejnych sezonach.

Na co dzień grasz we włoskiej lidze, więc dobrze znasz zawodników włoskich. Czy było to pomocne podczas meczu?

Przede wszystkim był to dla mnie bardzo wyjątkowy mecz. Zwycięstwo po dobrym meczu z drużyną, w której grają moi koledzy z klubu, jest zawsze czymś bardzo motywującym. Mam nadzieję, że w niedzielę również zaprezentujemy się tak dobrze jak dziś.

W niedzielę czeka was mecz z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, która zachowała szanse na awans do dalszej rundy. Jakie są wasze założenia przed tym meczem?

– Postaramy się zagrać dobrze, nie czujemy presji wyniku, więc wyjdziemy na boisko i będziemy chcieli bawić się siatkówką. Na pewno będziemy chcieli wygrać, zobaczymy, czy ta sztuka nam się uda.

Czy masz jakichś faworytów w dalszej fazie turnieju?

– Tak, stawiam na zespoły Stanów Zjednoczonych i Iranu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved