Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Stuttgart: Końcowe rozstrzygnięcia w turnieju kobiet

CEV Satellite Stuttgart: Końcowe rozstrzygnięcia w turnieju kobiet

Włoski duet Momoli/Bacchi stanie na najniższym podium w turnieju w Stuttgarcie. Nie zagrał on meczu o brąz, gdyż szwajcarska para Goricanec/Hüberli zrezygnowała. Jeszcze dziś odbył się mecz finałowy, w którym Niemki wygrały ze Szwajcarkami.

Więcej informacji już niebawem

mecz o 3. miejsce:

Goricanec/Hüberli SUI [2] – Momoli/Bacchi ITA [13] – wycofanie się zespołu A

Finał już został rozegrany i zmierzyły się w nim duet z Niemiec Borger/Büthe i Szwajcarii Vergé/Dépré-Forrer. Obie pary miały w nogach zacięte czterosetowe półfinały, w których zwycięstwo musiały wręcz wyszarpywać rywalkom. Niemki  pokonały Szwajcarki Goricanec/Hüberli (15:13, 15:12, 13:15, 16:14), natomiast ich finałowe rywalki okazały się lepsze od Włoszek, dominując jedynie w pierwszym secie (15:9, 15:12, 12:15, 15:13). Najwyżej rozstawiona para w turnieju rozpoczęła mecz od wygranego seta, ale był to set walki, w którym losy wygranej decydowały się dopiero w końcówce. W drugim secie były one już wyraźnie lepsze od rywalek, grały pewnie w każdym elemencie, agresywnie, popełniały mniej błędów i zasłużenie wygrały. Kolejne dwa sety to obraz gry taki jak w pierwszym, czyli walka do samego końca o każdy punkt. Obie strony raz po raz popisywały się udanymi akcjami. W pierwszym z nich minimalnie lepsze okazały się Szwajcarki, natomiast w kolejnej odsłonie i w konsekwencji w meczu triumfowały Borger i Büthe.