Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > W pierwszym dniu turnieju w Bobolicach wygrane pilanek i BKS-u

W pierwszym dniu turnieju w Bobolicach wygrane pilanek i BKS-u

W piątek w Bobolicach rozpoczął się turniej towarzyski z udziałem czterech zespołów z Orlen Ligi. W pierwszym dniu zawodów zwycięstwo nad Pałacem Bydgoszcz odniosły siatkarki z Piły, a bielszczanki pokonały zespół z Legionowa.

Jako pierwsze na parkiet wybiegły drużyny z Bydgoszczy i Piły. Było to zacięte spotkanie. W pierwszym secie kilka dobrych akcji pozwoliło podopiecznym Dominika Kwapisiewicza odskoczyć na kilka punktów i dowieźć przewagę do końca. W kolejnej partii z kolei to młode bydgoszczanki wzniosły się na wyżyny swoich możliwości i okazały się o kilka akcji lepsze. Walka jednak ciągle trwała, w kolejnych setach sprawa wyniku otwarta była do samego końca, ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały pilanki i to one wygrały dwa kolejne sety i cały mecz.

KS Pałac Bydgoszcz – PGNiG Nafta Piła 1:3
(20:25, 25:20, 22:25, 23:25)
MVP: Magdalena Wawrzyniak

Spotkanie BKS-u Aluprofu z SK bankiem Legionovią rozpoczęło się z opóźnieniem, a w trakcie drugiej partii przy stanie 17:14 dla Legionovii z powodu awarii mieliśmy nieoczekiwaną i dość długą przerwę. Bielszczanki rozpoczęły dobrze i prowadziły 4:3, 8:5 i 12:9. Niestety przewaga BKS-u Aluprofu została zniwelowana i do głosu doszły siatkarki z Legionowa, które szybko zdobyły przewagę (20:16). Chwilę później Legionovia prowadziła już 24:22, jednak bielskie siatkarki obroniły piłki setowe, doprowadziły do remisu, a następnie wygrały pierwszego seta 27:25. W drugiej odsłonie meczu znów byliśmy świadkami zaciętej końcówki. Po raz kolejny set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych Leszka Rusa (5:3), ale rywalki odrobiły straty i wyszły na prowadzenie (8:7). Chwilę później przewaga Legionovii wzrosła do pięciu punktów (12:7), ale BKS Aluprof potrafił odrobić straty (18:18). W końcówce bielskie zawodniczki po raz kolejny zachowały więcej zimnej krwi i wygrały 25:23. Trzecia partia toczyła się już pod dyktando bielszczanek, które systematycznie powiększały przewagę i wygrały 25:16. MVP spotkania została wybrana Natalia Bamber-Laskowska. Dzięki zwycięstwu 3:0 BKS Aluprof objął prowadzenie w tabeli.

BKS Aluprof – SK bank Legionovia 3:0
(27:25, 25:23, 25:15)
MVP: Natalia Bamber-Laskowska