Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Stuttgart: Koniec turnieju dla Baran i Gruszczyńskiej

CEV Satellite Stuttgart: Koniec turnieju dla Baran i Gruszczyńskiej

Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska pożegnały się już z turniejem w Stuttgarcie. Młode Polki po zaciętym, trwającym 50 minut boju przegrały z parą z Austrii Schützenhöfer/Plesiutschnig. Biało-czerwone zostaną sklasyfikowane na 9. miejscu.

Karolina i Jagoda po pierwszych dwóch setach pojedynku z Austriaczkami przegrywały już 0:2. W pierwszym secie przeciwniczkom udało się odskoczyć na kilka punktów, popełniały one mniej błędów, wyprowadzały skuteczne akcje i objęły zasłużone prowadzenie. W drugiej partii losy wygranej decydowały się do samego końca, ale minimalnie lepsze były zawodniczki z Austrii. Biało-czerwone jednak się nie załamały i w dwóch kolejnych setach to one były zespołem lepszym, ograniczyły liczbę błędów, były skuteczne w wyprowadzaniu akcji i tym samym doszło do tie-breaka. W nim walka była wyrównana, ale o trzy akcje lepsze okazały się Schützenhöfer i Plesiutschnig, awansując tym samym do kolejnej rundy.

Gruszczyńska/Baran POL [8] – Schützenhöfer/Plesiutschnig AUT [6] 2:3
(10:15, 14:16, 15:11, 15:12, 4:7)