Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite Stuttgart: Bryl i Kujawiak awansowali do półfinału

CEV Satellite Stuttgart: Bryl i Kujawiak awansowali do półfinału

W Stuttgarcie Michał Bryl i Kacper Kujawiak pokonali w meczu o półfinał niemiecką dwójkę Lückemeier/Poniewaz. Reprezentanci Polski rozegrali czterosetowe spotkanie, które zakończyli wynikiem 3:1. Z turniejem pożegnali się Kosiak i Rudol.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol nie sprostali parze, którą tworzą Armin Dollinger i Sebastian Dollinger. Polacy po ponad godzinie musieli uznać wyższość swoich rywali. Przełomowy okazał się drugi set. Polacy prowadząc 1:0 (15:10) w drugiej odsłonie, musieli walczyć z Niemcami na przewagi, a zwycięstwo 22:20 wlało w serca niemieckich siatkarzy nowe nadzieje. To przełożyło się na dobry dla nich wynik w kolejnej odsłonie (15:10). Biało-czerwoni podjęli jednak rękawicę i po zaciętym kolejnym secie doprowadzili do piątej partii. W niej również przez długi czas nie ustępowali naszym zachodnim sąsiadom, ale ci okazali się minimalnie lepsi w końcówce od naszych reprezentantów (17:15). W efekcie Polacy zostali sklasyfikowani na siódmym miejscu w całych zawodach.

Kosiak/Rudol POL [2] – Dollinger A./Dollinger S. GER [1] 2:3
(15:10, 20:22, 10:15, 15:13, 15:17)

Michał Bryl oraz Kacper Kujawiak awansowali do półfinału turnieju w Stuttgarcie i czekają na wyniki kolejnych spotkań. Po wczorajszym zwycięstwie nad włoską parą Cecchini/Ficosecco dziś znów pokazali swoją wyższość nad przeciwnikami. Pierwszy set nie przebiegł po myśli polskich siatkarzy, bowiem nieugięci w swojej grze byli Niemcy. Zacięta walka toczyła się w końcówce, w której więcej zimnej krwi wykazali Lückemeier i Poniewaz (14:16). Po nie najlepszym początku spotkania w garść wzięli się Bryl z Kujawiakiem. Druga odsłona popołudniowego meczu wyglądała znacznie lepiej. Odzwierciedlał to również wynik. W końcówce Polacy nie dali zaskoczyć się zawodnikom zza naszej zachodniej granicy i wygrali 15:12. Kolejne dwie partie przebiegały podobnie. Dobra postawa Polaków przekładała się na wyniki wyświetlane na tablicy. Para niemiecka nie prezentowała dobrej gry, co wykorzystali Bryl/Kujawiak, wygrywając do 10 i 11 kolejne sety, ustalając tym samym wynik całego spotkania na 3:1.

Bryl/Kujawiak [14] – Lückemeier/Poniewaz [15] 3:1
(14:16, 15:12, 15:10, 15:11)

źródło: cev.lu, inf. własna