Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Masters: Brzostek i Kołosińska tuż za podium turnieju

CEV Masters: Brzostek i Kołosińska tuż za podium turnieju

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek przegrały w meczu o trzecie miejsce w turnieju z cyklu CEV Masters rozgrywanego w Baku. Polska para w półfinale uległa parze z Niemiec Laboureur/Sude, w meczu o brąz lepsze okazały się Rosjanki.

Polki z wyżej notowanymi przedstawicielkami Niemiec rozegrały dwa sety. Siatkarki zza naszej zachodniej granicy postawiły polskiej parze niełatwe warunki, prowadząc kilkoma oczkami. Kłosińska i Brzostek próbowały dogonić przeciwniczki, jednak zarówno w pierwszej, jak i drugiej odsłonie zabrakło im szczęścia, co odzwierciedlał wynik 16:21 w obu setach. To już drugie spotkanie tych par w turnieju w Baku i drugie przegrane przez polskie siatkarki. W meczu o trzecie miejsce reprezentantki Polski trafiły na Rosjanki Jewgienię Ukołową i Aleksandrę Mojsejewą. Zawodniczki z Rosji w półfinale uległy Niemkom w dwóch setach (21:17, 21:9). Finał zdominowały pary niemieckie Laboureur/Sude oraz Ludwig/Schumacher.

Półfinały:

Ludwig/Schumacher GER [1] – Ukołowa/Mojsejewa RUS [9] 2:0
(21:17, 21:9)
Laboureur/Sude GER [3] – Brzostek/Kołosińska POL [6] 2:0
(21:16, 21:16)

W meczu o trzecie miejsce rywalkami biało-czerwonych były niżej rozstawione od naszych reprezentantek Rosjanki. Mistrzynie Polski w siatkówce plażowej bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek o brązowy medal turnieju w Baku, pozwalając rywalkom na zdobycie w pierwszej odsłonie spotkania zaledwie 14 oczek. Rosjanki Ukołowa i Mojsejewa wyciągnęły jednak wnioski z wysoko przegranej premierowej partii i w drugim secie nie dały się zaskoczyć, prowadząc wyrównaną walkę z polską parą Kołosińska/Brzostek. Siatkarkom Sbornej udało się wypracować niewielką przewagę, którą utrzymały do końca seta, doprowadzając tym samym do tie-breaka (21:17). W nim wojnę nerwów lepiej wytrzymały Rosjanki i to one po 47 minutach walki na piasku cieszyły się z brązowego medalu w azerskim turnieju.

Mecz o 3. miejsce:

Brzostek/Kołosińska POL [6] – Ukołowa/Mojsejewa RUS [9] 1:2
(21:14, 17:21, 13:15)

Złoty medal w niemieckim pojedynku zdobyły Laboureur i Sude. Po dwóch wyrównanych setach ich przeciwniczki wyraźnie opadły z sił i Chantal Laboureur wraz z Julią Sude pewnie triumfowały w tie-breaku (15:7).