Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Budowlani Toruń z Pucharem Burmistrza Murowanej Gośliny

Budowlani Toruń z Pucharem Burmistrza Murowanej Gośliny

fot. archiwum

W piątek i sobotę w Murowanej Goślinie odbył się V Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza. Wzięły w nim udział trzy drużyny. Dwie z nich to reprezentantki Murowanej Gośliny, a gościnnie wystąpiły zawodniczki TKS-T Budowlanych Toruń.

W ciągu dwóch dni turniejowych rozegrano cztery mecze, które wyłoniły zwyciężczynie turnieju. Na parkietach pojawiły się zawodniczki I-ligowych: KS-u Murowana Goślina oraz Budowlanych Toruń, jak również przedstawicielki II-ligowego zespołu UKS-u Murowana Goślina.

W pierwszym piątkowym spotkaniu zmierzyły się ze sobą dwie drużyny gospodarzy. Siatkarki reprezentujące klub w II lidze walczyły od początku spotkania i choć mogłoby się wydawać, że mecz zakończy się gładką wygraną ich wyżej rozstawianych koleżanek, wcale tak nie było. Mimo słabszej dyspozycji w pierwszych dwóch setach UKS podniósł się i w trzecim secie po zaciętej grze wygrał 25:23. Ostatnia partia należała ponownie do KS-u Murowana Goślina, który wygrał zdecydowanie 25:15 i całe spotkanie 3:1.

KS Murowana Goślina – UKS Murowana Goślina 3:1
(25:12, 25:18, 23:25, 25:15)

Drugie spotkanie było zdecydowanie bardziej zacięte. Dwa pierwszoligowe zespoły sprawdzały swoją dyspozycję przed rozpoczęciem sezonu. Drużyny grały ze zmiennym szczęściem. Po pierwszym wygranym przez Budowlanych secie w drugim odrodził się team KS-u. Trzecia partia to znacząca dominacja gospodyń, które nie patrząc na nikogo, gładko pokonały swoje ligowe rywalki z Torunia 25:14. Nie oznaczało to jednak końca spotkania. W czwartym secie zdecydowanie lepiej pokazały się przyjezdne, które utrzymały koncentrację i popełniając mniej błędów, wygrały czwartą partię, doprowadzając do remisu i tie-breaka. Piąty set był wyrównany, a lepsze w końcówce okazały się siatkarki KS-u Murowana Goślina, które wygrały 15:13.

KS Murowana Goślina – Budowlani Toruń 3:2
(19:25, 25:22, 25:14, 20:25, 15:13)

Sobotnie spotkania turnieju pod patronatem burmistrza Tomasza Łęckiego miały szybki przebieg. Rewanż za piątkową porażkę należał do zespołu z Torunia, który nie dał szans drużynie KS-u Murowana Goślina. Przyjezdne zdecydowanie wygrały pierwszego i drugiego seta, nie pozwalając wyjść przeciwniczkom powyżej 20 punktów. Siatkarki KS-u podjęły walkę jedynie w trzecim secie, gdzie udało im się zdobyć 22 punkty.

KS Murowana Goślina – Budowlani Toruń 0:3

(16:25, 17:22, 22:25)

Nie było natomiast niespodzianki w debrach. Drużyna z I ligi zdecydowanie wygrała z grającymi w lidze niżej koleżankami. Siatkarki UKS-u Murowana Goślina powalczyły jedynie w drugim secie, gdzie zabrakło im nieco szczęścia, aby doprowadzić do wyrównania wyniku spotkania. Ostatecznie w trzecim secie KS wykorzystał wszystkie swoje atuty i nie pozwalając rozwinąć skrzydeł przeciwniczkom, wygrał go 25:12 i jednocześnie całe spotkanie 3:0.

KS Murowana Goślina – UKS Murowana Goślina 3:0
(25:15, 25:22, 25:12)

Puchar Burmistrza Murowanej Gośliny zdobyła drużyna Budowlanych Toruń, na drugim miejscu uplasował się zespół KS-u Murowana Goślina. Najniższy stopień podium zajęły siatkarki UKS-u Murowana Goślina.źródło: inf. własna, ks.murowana-goslina.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved