Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Plamen Konstantinow pozostanie na stanowisku

Plamen Konstantinow pozostanie na stanowisku

fot. Jacek Cholewa

Reprezentacja Bułgarii po pojedynku z Niemcami straciła szansę na awans do trzeciej rundy mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce. Jeszcze przed tym meczem w federacji zdecydowano, że Plamen Konstantinow pozostanie na stanowisku selekcjonera.

Decyzja ta została ogłoszona jeszcze przed czwartkowym meczem z Niemcami. – Trener Plamen Konstantinow będzie kontynuował pracę z reprezentacją Bułgarii bez względu na wynik – powiedział przed przegranym 1:3 meczem z Niemcami wiceprezydent tamtejszej federacji, Lubo Ganew. – Kierownictwo federacji jest zadowolone z pracy, jaką wykonuje Plamen, pomimo tego, że pracuje z zespołem tak krótko – wytłumaczył decyzję Ganew. – Widzimy, że jest to doskonały czas na rozwój zespołu, a Plamen Konstantinow ma dobry kontakt z zawodnikami, cieszy się szacunkiem chłopaków. Mamy dość stabilny skład, a w przyszłym roku są ważne zawody już w kontekście igrzysk olimpijskich. Wierzymy, że Plamen może rozwijać naszą drużynę narodową w dobrym kierunku. Pozostaje jeszcze uzyskanie dalszej zgody na prowadzenie reprezentacji przez jego klub, Gubernię Niżnyj Nowogród, ale myślę, że to nie będzie problem – dodał wiceprezes bułgarskiej federacji.

Plamen Konstantinow objął reprezentację po nieudanej dla Bułgarii Lidze Światowej, kiedy to z funkcji selekcjonera zrezygnował Camillo Placi. Bułgarzy, przypomnijmy, wygrali wtedy tylko jedno spotkanie, z USA, i spadli na zaplecze elity. W przyszłym roku zespół ten będzie gospodarzem mistrzostw Europy wespół z Włochami. Niemal na pewno zorganizuje także finałowy turniej II dywizji Ligi Światowej. W trwających właśnie mistrzostwach świata Bułgarzy awansowali do kolejnej rundy, ale po porażkach z Brazylią i Niemcami 0:3 i 1:3 na tym etapie zakończą udział w turnieju. Na zakończenie zagrają jeszcze z Kubą i Finlandią.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved