Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Nowy trener w świdnickiej Avii

Nowy trener w świdnickiej Avii

fot. archiwum

Przed startem sezonu zespół ze Świdnika dotknęły duże zmiany. Oprócz wietrzenia szatni ze stanowiskiem szkoleniowca pożegnał się Marcin Jarosz. Jego następcą miał być Maciej Banecki, jednak rozwiązano z nim kontrakt. W Świdniku znany jest już jego następca.

Po sezonie 2013/2014, w którym ówczesny beniaminek Avia Świdnik walczył na parkietach I ligi, w klubie doszło do ogromnych zmian. Z wszystkimi siatkarzami rozwiązano przedwcześnie kontrakty, pożegnano się również z trenerem Marcinem Jaroszem. Do Świdnika ściągnięto natomiast bardzo wielu młodych zawodników, którzy swoje kariery na szczeblu pierwszoligowym dopiero będą rozpoczynać. Zadanie prowadzenia tej ekipy na zapleczu ekstraklasy spadło na barki Macieja Baneckiego. Nowy opiekun Avii długo na swoim stanowisku nie popracował, ponieważ dwa tygodnie temu rozwiązano z nim umowę. Klub znalazł już jednak jego następcę. Został nim 54-letni Krzysztof Lemieszek, który przez większą część swojego życia był związany właśnie z klubem ze Świdnika. – Z drobną przerwą w tej roli nazbierało się prawie 15 sezonów z Avią – przyznał nowy trener pierwszoligowców.

Krzysztof Lemieszek po raz ostatni na ławce trenerskiej Avii zasiadał przed trzema laty. W sezonie 2010/2011 Lemieszek prowadził zespół przez większą część sezonu, jednak na sześć kolejek przed jego końcem oddał się do dyspozycji zarządu ze względu na słabe wyniki sportowe. Teraz 54-latek znów dostanie swoją szansę. – Nie spodziewałem się propozycji zarządu, aby objąć zespół. Jestem mile zaskoczony – powiedział. – Próbowałem wczuć się w rolę naszych młodych zawodników, którzy nagle zostali bez opiekuna na cztery tygodnie przed inauguracją rozgrywek – dodał. Jego asystentem będzie 32-letni Piotr Maj. Początkowo Maj będzie odpowiadał za prowadzenie treningów i statystyk, a także będzie pomagał pierwszemu szkoleniowcowi podczas meczów. Pierwszy mecz świdniczanie zagrają z beniaminkiem – Łabędziem Rzeczyca.

źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved