Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Karol Kłos: Spodziewaliśmy się trudnego meczu

Karol Kłos: Spodziewaliśmy się trudnego meczu

fot. archiwum

Polacy w drugim meczu drugiej fazy mistrzostw świata wyszarpali po ciężkiej walce zwycięstwo 3:1 nad Włochami. - Spodziewaliśmy się, że postawią trudne warunki - przyznał po spotkaniu Karol Kłos, środkowy reprezentacji Polski.

W drugim meczu grupy E Polacy pokonali reprezentację Włoch 3:1, ale wygrana nie przyszła wcale łatwo – zacięty był zwłaszcza czwarty set, który zakończył się wynikiem 26:24. Mimo że Azzurri grają w tym turnieju słabo, to sprawili polskim siatkarzom wiele problemów. – Spodziewaliśmy się, że postawią trudne warunki, bo to są Włosi. Myślę, że nikt nie lubi przegrywać, nawet jak wychodzi na spotkanie,  nie mając szans awansować. Mimo wszystko chce się wygrać za wszelką cenę i to było widać – przyznał po meczu Karol Kłos.

Polacy w tym spotkaniu sporo ryzykowali zagrywką, ale było to ryzyko opłacalne, bo zdobyli bezpośrednio 5 punktów tym elementem, mimo że też w tym elemencie się mylili. – Nie mieliśmy tej regularności dzisiaj, to było widać, Włosi mieli naprawdę duży problem przy przyjęciu zagrywki, a my dużo psuliśmy i to niepotrzebnie, ale taki jest sport, jak się nie ryzykuje, to się nie wygra – podsumował środkowy polskiej drużyny.

Oprócz zagrywki także mocną stroną polskiej ekipy był w tym meczu Mariusz Wlazły, który z dorobkiem 25 oczek był najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania. Rolę kolegi z zespołu docenił także Kłos. – Mariusz był dzisiaj naprawdę naszym silnym punktem, kończył te trudne piłki i pociągnął nas też do zwycięstwa – przyznał.W piątek biało-czerwoni mają dzień przerwy, a potem w weekend zmierzą się kolejno z Iranem i Francją. Recepta na wygraną zdaniem Karola Kłosa nie jest trudna. – Trzeba się dobrze przygotować, obejrzeć trochę wideo. My trochę wiemy, jak oni grają i wiemy, jakie to będzie spotkanie, jeżeli nie odrzucimy ich od siatki, to będzie bardzo ciężko. Z kolei z Francuzami graliśmy w zeszłym roku, miejmy nadzieję, że to będzie dobry mecz, po zwycięstwie nad Iranem. Na razie skupiamy się tylko i wyłącznie na Irańczykach – zapewnił środkowy reprezentacji Polski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved