Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Dragan Travica: Polacy odrodzili się po pierwszym secie

Dragan Travica: Polacy odrodzili się po pierwszym secie

fot. Izabela Kornas

Reprezentacja Włoch w tegorocznych mistrzostwach świata walczy już tylko o to, by pokazać się z dobrej strony. Azzurri już dawno nie mieli tak słabego wyniku na swoim koncie, ale w meczu z Polakami starali się zagrać najlepiej, jak potrafią.

Włosi rozpoczęli pojedynek bardzo dobrze i po pierwszym secie biało-czerwoni mieli nietęgie miny. W kolejnych odsłonach podopieczni Stephane’a Antigi wrócili do dobrej gry, a Włosi spuszczali stopniowo z tonu. – Po pierwszym secie Polacy odrodzili się trochę w ataku. Wszystko dlatego, że zmienili rozgrywającego, który zaczął grać szybciej i nasi blokujący mieli bardzo duże problemy, by zatrzymać polskich atakujących. Do tego doszły jeszcze zagrywki, szczególnie Winiarskiego i Wlazłego – ocenił rozgrywający azzurrich, Dragan Travica.

Kluczowe dla całego spotkania były zmiany, jakich dokonano w polskiej ekipie. Na boisku pojawili się Michał Kubiak, Marcin Możdżonek oraz Fabian Drzyzga. Włoch o grze zmienników wypowiadał się w samych superlatywach. – W polskiej drużynie jest wielu dobrych zawodników, więc każdy, kto wejdzie na boisko, może zagrać bardzo dobry mecz. To jest normalne, w końcu siatkówka jest sportem drużynowym – powiedział. – U nas w drużynie mieliśmy mały problem, bo brakuje Ivana Zaysteva, ale myślę, że Luca Vettori radzi sobie pod jego nieobecność bardzo dobrze – dodał.

Już po pierwszej rundzie sytuacja Włochów była nie najlepsza. Kolejną fazę azzurri rozpoczęli z dwoma punktami na koncie, a już w pierwszym pojedynku przekreślili swoje szanse na awans. – Wiemy, że coś nam uciekło w tym turnieju, ale musimy pogodzić się z tym i nie pozwolić, by przydarzyło się to nam kiedykolwiek jeszcze raz. Teraz chcemy dograć ten turniej do końca i pokazać, że nadal jesteśmy tym włoskim teamem, który walczy o najwyższe cele, pokazać nasz hart ducha, wolę walki i honor. Nie możemy spuścić głów i dograć turnieju byle jak. Chcemy walczyć i pokazywać wszystko to, na co nas obecnie stać – zapewnił Dragan Travica.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved